מפקד מז"י אלוף קובי ברק
מפקד מז"י אלוף קובי ברקצילום: דו"צ

טקס מפקד זרוע היבשה לציון יחידות מצטיינות והישגים יוצאי דופן לשנת 2017 בקריית ההדרכה נערך היום (שלישי) בצאלים.

הטקס נערך במעמד מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק ומפקדים נוספים מזרוע היבשה ויחידות צה"ל השונות.

הפרסים הוענקו ליחידות בעשר קטגוריות שונות ביניהן: בטיחות, אימונים אפקטיביים ואיכותיים, תהליך הדרכתי, בניין כוח אדם ביבשה, בניית הלוחם ביבשה, חדשנות טכנולוגית, התייעלות וחיסכון, כתיבה יוצרת, כושר קרבי וכמו כן, היחידה המצטיינת של זרוע היבשה.

בקטגוריית היחידה המצטיינת של זרוע היבשה נבחרה יחידת מורן
בקטגוריית בניית הלוחם ביבשה זכה בסיס האימונים החטיבתי גבעתי.
בקטגוריית ביצוע אימונים באפקטיביות ואיכות:
חטיבה סדירה- חטיבת 282
חטיבת מילואים- חטיבת אלכסנדרוני
בקטגוריית תהליך הדרכתי:
חדשנות והדרכה- יחידת יהל״ם
תהליך גדול- בית הספר לפיקוד ושליטה
תהליך קטן- בית הספר לרפואה צבאית
בקטגוריית בניין כוח אדם ביבשה:
חטיבה סדירה- חטיבה 7
חטיבה עצמאית- גדוד נשר

מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, אמר בטקס, "בעיניי, המצוינות היא היכולת שלא לקבל דברים כמובנים מאליהם. לאתגר דפוסי מחשבה קיימים, לערער על מוסכמות ושבלונות, לפרוץ קווי מתאר שנחתמו והוגדרו מראש ולהציע לכל אלו חלופות טובות יותר, יעילות יותר ורלוונטיות יותר. מצוינות היא שאיפה מתמדת לשיפור והתחדשות, והיא גם תנאי הכרחי לקיומו העתידי של כל ארגון. לא כל מי ששואף להצטיין אכן מצטיין - אך לא פחות חשוב מכך: הוא גם לא מתנוון. מתנוון מי שחדל לשאוף, שפוסק להציב לעצמו אתגרים ויעדים, שמוותר על הזכות לראות דברים אחרת, שנמנע מלקבל החלטות קשות, שלא נסמך על העבר הבטוח אלא על העתיד המתעתע".

"אנו מוקירים במעמד זה יחידות מהשטח ומהמטה, חטיבות סדירות ובמילואים, אנשים שעיסוקם הוא בהדרכה, באימונים ובייעולם, בבטיחות, בכתיבה יוצרת, בהישגים טכנולוגיים, בבניין הכוח ובתחומים רבים אחרים. היחידות האלה הם החזית המייצגת של הזרוע בתחומים רבים", הוסיף.