"פרסום מגמתי, שקרי ומעוות"

לשכת הרב גינזבורג הגיבה על הפרסום בגלי צה"ל: הכתבת הוציאה דברים מהקשרם ובחרה להוציא פרסום מגמתי, שקרי ומעוות.

ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ח

הרב יצחק גינזבורג
הרב יצחק גינזבורג
צילום: פלאש 90

לשכתו של הרב יצחק גינזבורג דוחה בתוקף את הפרסום הבוקר בגלי צה"ל שבו נטען כי הרב קרא בשיעור לאחר רצח רזיאל שבח הי"ד לבצע פעולות תגמול, "הכתבת הבינה בדיוק הפוך מתוכן השיעור", נאמר.

בלשכה סיפרו כי דבריו של הרב הוסברו אתמול לכתבת כרמל דנגור אשר פנתה לתגובה, והעמידו אותה על טעותה, אך הכתבת היתה נחושה לפרסם את הדברים תוך מתן פרשנות שגוייה.

"כפי שהרב גינזבורג הבהיר בשנים האחרונות, התיקון הנדרש במישור הבטחוני הוא מדיניות אמיצה ותקיפה של מדינת ישראל, מתוך הכרה בזכותו של העם היהודי על ארצו. בשיעור המצוטט הדגיש הרב שעל הרשות המבצעת לפעול בתוקף הנדרש ואם הממסד אינו ממלא את תפקידו יש להחליף את ההנהגה", הסבירו בלשכה את דבריו של הרב.

בנוסף מסרו כי "לצערנו הכתבת הוציאה דברים מהקשרם ובחרה להוציא פרסום מגמתי, שקרי ומעוות, וזאת למרות שהדברים הוסברו לכתבת. חבל שגלי-צה"ל מטעים את הציבור ונגררים לרדיפת רבנים תוך ליבוי שנאה ופילוג בעם."

הרב יוסי פלאי מלשכת הרב הוסיף כי "אנו שמחים מאד שאנשים, גברים ונשים, מגיעים לשיעורי הרב ולומדים את ספריו הרבים, אך לא ככלי ניגוח, אלא מתוך רצון לשמוע ולהבין באמת את עמדתו. אנחנו בהחלט חושבים כי יש לרב מסר חשוב לשיח הציבורי היום, זה מסר שיכול להרים אותנו מעל למחלוקות הקטנוניות. אנו מאחלים לכולם להרבות באהבת ישראל מתוך כבוד למסורת ישראל".