הרב דוד לאו
הרב דוד לאוצילום: שלומי כהן, פלאש 90

הרב הראשי לישראל דוד לאו תומך ברב פרץ איינהורן ובמאמציו להשיב את שיעורי התורה בסמוך לעיר הבהדים.

במכתב ששלח לרמטכ"ל גדי אייזנקוט, כתב הרב הראשי כי יהיה זה צעד נכון בדרך להרגעת הרוחות עקב המתח לאחרונה בין צה"ל לרבנים במגזר הדתי.

במכתב מספר הרב לאו כי הוא מכיר את פועלו של הרב איינהורן שנים רבות ומסביר לרמטכ"ל את חשיבות שיעורי התורה שהעביר איינהורן בימי ראשון עבור החיילים הדתיים והמסורתיים, בשטח ההמתנה להסעות.

הרב לאו כותב כי "בשילוב בין ספרא לסייפא יש עוצמה רוחנית. כל אחד מבין יודע כי יכולתו של חייל לא נמדדת רק בבחינה הפיזית ובכושרו הגופני, אלא גם בערכיו ובאמונתו".

הרב הראשי מסיים את דבריו לרמטכ"ל במילים: "...בעת האחרונה חובת כולם לשנות את האווירה בשיח הציבורי, ואני משוכנע שאם תורה להחזיר את המצב לקדמותו ותאפשר את שיעורי התורה יהיה בכך צעד ראוי למתן את תחושותיהם של רבים ולהרגיע את הלהבות".

המכתב מתפרסם לאחר שבלשכת הרמטכ"ל לא הגיבו למכתבם של 800 החיילים ולמעלה מ-5000 הורים שפנו אליו בבקשה להסדיר את הנושא

הרב פרץ איינהורן הגיב למכתב הרב, "המכתב שהרב הראשי שלח לרמטכ"ל מעיד יותר מהכל שמדובר כאן בעניין עקרוני ולאומי. אני מודה לרב הראשי על תמיכתו בהמשך קיום השיעורים שהיא בעצם תמיכה בחיילים שסך הכל רוצים להתחזק ולשרת בצה"ל מתוך מוטיבציה ושמחה. אני מאמין שבניגוד למה שאומרים היום - צה"ל נוהג בהתחשבות כלפי כל האוכלוסיות המשרתות בו ובע"ה אני בטוח שהרמטכ"ל יסדיר את השיעור מתוך התחשבות בחיילים הדתיים והמסורתיים שכל כך רוצים אותו חזרה".