לומדים תורה לא רק בשביל הציון

עשרות תלמידים בישיבה התיכונית נתיב מאיר נפגשים פעמיים בשבוע ללימוד תורה מעבר לשעות הלימודים ולחובות והכל ביוזמת והובלת התלמידים

רפאל לוי , ח' בשבט תשע"ח

תלמידי הישיבה בלימוד המיוחד
תלמידי הישיבה בלימוד המיוחד
צילום: יב"ע נתיב מאיר

בישיבת בני עקיבא נתיב מאיר התגבשה קבוצה של תלמידים שהחליטו מיוזמתם פעמיים בשבוע להישאר לאחר שעות הלימודים הסדירים כדי ללמוד לימודי קודש נוספים.

ראש הישיבה, הרב מאיר טויבר, יחד עם רבנים נוספים התגייסו לטובת הלימוד הספונטני ומזה כחצי שנה שהשיעורים מתקיימים וסוחפים כמה עשרות מתלמידי הישיבה.

בישיבה החליטו לפרגן לתלמידים ואלה יצאו בתחילת השבוע ליום לימודים מיוחד שכלל לימודי חברותא בישיבה הגבוה בהר עציון, שיחה עם הרב עמיחי גורדין בוגר נתיב מאיר בעצמו, סיור בספריית כתבי היד ולימוד משותף.

לאחר השיא התורני ביקרו התלמידים בחיזיון האור קולי בכפר עציון ולמדו את סיפור הקרב הקשה וכדי לקנח בטעם של עוד בלימוד הגמרא וההלכה סיימו את היום במכון צומת שם למדו על הפיתוחים האחרונים ודנו בשאלות של מדע והלכה וכיצד ניתן לקיים מדינה יהודית לצד ההתפתחות הטכנולוגית.

הרב טויבר ביקש בסופו של הסיור דווקא להודות לתלמידים "היום הזה צמח מתוך הוקרה לכם, אתם שסחפתם אותנו בלימודי הקודש סחפתם אותנו גם הנה כדי להרחיב אופקים ולהעמיק, זכיתי שתלמיד מלמד את רבו".