משפחת ליפניק
משפחת ליפניק צילום: באדיבות המשפחה

הלוויתם של הילדים אורי ז"ל ורואי אהרן ז"ל שנהרגו בתאונה אמש בצומת שבי שומרון תצא היום (רביעי) בשעה 19:00 מרחבת בית הכנסת המרכזי בשבי שומרון.

לאחר הספדים יצא מסע ההלוויה לעבר בית העלמין בשבי שומרון. הסעה מגן יבנה תצא בשעה 17:15.

אם המשפחה שירלי ובן נוסף במשפחה (13) נפצעו קשה. האב אוהד, בן 35, נפצע קל עד בינוני וכמוהו גם בנו בן החמישה חודשים, שמצבו קל.

כל בני המשפחה פונו על-ידי צוותי מד"א לבית החולים מאיר בכפר סבא. ההורים החליטו לתרום את הקרניות ואת העור של ילדיהם שנהרגו.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות, נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של כלי הרכב של משפחת ליפניק.

ד"ר חיים פארן, מנהל מחלקה כירורוגית א' ואחראי על מערך הטראומה בבית החולים, עדכן היום על מצב הפצועים: "הגיעה המשפחה שלמה: האב במצב בינוני-קל, כרגע מאושפז במחלקה שלנו להשגחה. אשתו הגיעה במצב קשה, מונשמת ומורדמת. היא עברה ניתוח לפנות בוקר ומצבה יציב אבל עדיין קשה. ילד נוסף הגיע במצב לא יציב, נאלצנו לעשות לו ניתוח דחוף במהלך הלילה. מצבו כרגע יציב אבל עדיין קשה, הוא בטיפול נמרץ ילדים. הגיע גם תינוק בן חצי שנה במצב קל, גם הוא בטיפול נמרץ ילדים כרגע".