עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. מאמן ימונה בקרוב?
עופר עיני, יו"ר ההתאחדות. מאמן ימונה בקרוב? צילום: פלאש 90

בדרך לשפל חדש? כשהיא עדיין ללא מאמן, הוגרלה היום (רביעי) נבחרת הכדורגל של ישראל במפעל הכדורגל האירופי החדש, ליגת האומות של אופ"א.

המפעל האירופי החדש יחליף את משחקי הידידות ויעבוד בפורמט מיוחד שיתבסס על הדירוג של אופ"א, בו דורגה נבחרת ישראל בדרג ג'.

מבנה התחרות בעונה הראשונה הביא לכך שהנבחרת הישראלית שובצה בדרג ג', אך אם לא תצליח לספק תוצאות טובות במפעל היא עשויה להתדרדר לדרג ד', וזו קיוותה להימנע מכך על ידי הגרלה מול יריבות נוחות.

לצערם של ראשי הנבחרת, ההגרלה שהתקיימה היום זימנה להם מפגשים קשים מאוד מול נבחרות אלבניה וסקוטלנד בבית א', היחידי בדרג ג' בו ישחקו שלוש נבחרות בלבד.

לנבחרת הישראלית יש אמנם היכרות עם הנבחרת האלבנית, ואף לא כל כך רעה כשניצחו אותם בחוץ בטיראנה בתוצאה 3:0 בקמפיין מוקדמות המונדיאל האחרון משערים של ערן זהבי, דן איינבינדר ואלירן עטר, במשחק שהתקיים באצטדיון חלופי בשל כוונת חוליית טרור של המדינה האיסלאמית לבצע פיגוע כנגד הנבחרת הישראלית ששוב תצטרך לחשוש מהגעה למדינה האיסלאמית. במשחק הגומלין אגב הובסה ישראל, באצטדיון סמי עופר שבחיפה באותה התוצאה בדיוק.

עם הנבחרת הנוספת, זו מסקוטלנד אין לישראל יותר מדי היכרות כשהפעם האחרונה בה השתיים נפגשו במשחק רשמי הייתה לפני 37 שנים, במוקדמות יורו 82' אז נוצחה הנבחרת הישראלית פעמיים.

מהבית בו הוגרלה ישראל תעלה קבוצה אחת אל השלב הבא, שלב הפיינל-פור והמנצחת בו תעלה לפיינל-פור נוסף עם שלוש הנבחרות האחרות מהדרגים הנוספים, כשהמנצחת בו תזכה בגביע החדש.

משחקי שלב הבתים יתקיימו בחודשים ספטמבר-נובמבר 2018, ועד אז מבטיח יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ימונה מאמן חדש. "זה טורניר חדש והוא מביא אתו הזדמנות גדולה", אמר עיני שהצביע על שני דברים מרכזיים אותם הוא ירצה לשנות בכל הקשור לנבחרת: "הצלחה מקצועית וחיזוק הקשר האמיץ בין הנבחרת לקהל".

לדברי יו"ר ההתאחדות לכדורגל, "נבחרת ישראל תהיה הרבה יותר נגישה וזמינה עבור אלפי אוהדים, ואני מתכוון גם לאצטדיונים בהם נארח את חלק מהמשחקים. אנחנו עושים מאמצים ומשקיעים זמן רב בהבנת הקשיים בנבחרת ובמציאת פתרונות, שיבטיחו לכולנו נבחרת הישגית יותר".