אדלשטיין מתעמת עם "הצביעות" בפרלמנט

יו"ר הכנסת אדלשטיין הציג כרזה אנטישמית בנאומו בפרלמנט האירופי וגינה את חברי הפרלמנט שהשתתפו במשלחת לאיראן.

יוני קמפינסקי, בריסל , ח' בשבט תשע"ח

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין, נאם היום (רביעי), בפרלמנט האירופי בבריסל באירוע לציון יום השואה הבינלאומי וטען כי מדינות אירופה עדיין לא למדו מהאירוע שאירע אי שם לפני 70 שנה.

במהלך נאומו גינה אדלשטיין את חברי הפרלמנט האירופי שלקחו חלק במשלחת לטהראן. "אני מודע לכך שמשלחת מפרלמנט זה ביקרה לאחרונה בטהרן", אמר אדלשטיין.

"איני יודע מי השתתף בנסיעה, מה היו התוכניות או אילו פגישות התקיימו. אך אני כן יודע שאף אחד מהם לא הזכיר את הכחשת השואה, אשר הפכה לעניין שבשגרה עבור המשטר האיראני. אני בטוח כי איש לא מחה נגד תחרויות הקריקטורות הממעיטות בערכה של השואה באמצעות שימוש בסטריאוטיפים האנטישמיים הישנים והמזיקים ביותר".

בשלב זה הציג אדלשטיין במליאת הפרלמנט קריקטורה אנטישמית שזכתה במקום הראשון ושטוענת באופן שערורייתי כי העם היהודי מנצל את השואה לשם רווח כספי על חשבון העולם.

אדלשטיין הטיח בנוכחים כי: "על מנת ש'לעולם לא עוד' אכן יהיה לעולם לא עוד, נדרשת פעולה עקבית וכנה. האנטישמיות, בכל מקום בו היא זוקפת את ראשה המכוער ומכל סיבה שהיא, אינה מקובלת ויש להילחם בה על כל צעד ושעל. התייחסות בביטול כלפי מעשים כאלה כ'רק התנגדות לישראל' הוא בגדר אבסורד. אין כל הצדקה לאנטישמיות - לא דת, לא עוני, לא חוסר חינוך ולא חילוקי דעות פוליטיים. היום אנו יודעים כי בהתעלמות משנאה ומחוסר סובלנות אנו מסכנים את עצמנו".

דבריו של אדלשטיין נאמרו בעקבות האירועים האנטישמיים שנערכו בשנה האחרונה, כאשר בשבדיה הושלכו בקבוקי תבערה על בית כנסת, ובהפגנות ברחבי אירופה נשמעו קריאות מוות ליהודים.

במהלך הנאום פנה ח"כ אדלשטיין אל הנוכחים, חברי הפרלמנט, ושאל מדוע אינם מגנים את מכחישי השואה ומאידך מתנהלים בדו פרצופיות אל מול הפרובוקציות שנעשות מצד שונאי ישראל? "כאשר מנהיגים מחבקים את רב הקהילה המקומית בהזדהות לאחר פשע שנאה, אך בה בעת מתייחסים לחמאס כאל קול לגיטימי בשיח? כאשר תקיפה זוכה לגינוי כאנטישמית, ולאחר מכן ישראל מוקעת בגין פשעי מלחמה בדויים? מסרים סותרים אלה אינם בונים אמון. תחת זאת, הם מונעים מאתנו לקיים את המחויבויות המשותפות שלנו", אמר אדלשטיין בנאומו.טוען....