אוהד ליפניק אומר קדיש על ילדיו שנספו בתאונה באדיבות המצלם

הערב (רביעי) הובאו למנוחות הילדים אורי ז"ל ורואי אהרן ז"ל ליפניק, שנהרגו בתאונה אמש בצומת שבי שומרון.

ההספדים נאמרו ברחבת בית הכנסת המרכזי בשבי שומרון ולאחר מכן המשיך מסע ההלוויה לעבר בית העלמין ביישוב.

אבי המשפחה, אוהד, הגיע להלוויה באמבולנס והורד באלונקה כדי להשתתף במסע ההלוויה. הוא נפצע בתאונה באורח קל עד בינוני.

הוא ספד לילדיו, "אורי, היית העוזרת הבכירה שלנו בבית. תמיד אהבת להתנדב. היית עושה לנו כזה חיוך שיהיה לנו לכל השבת. רואי, אי אפשר להיפרד ממך, מאור פניך והשמחה שלך. כמה נחת הבאת. תחסר לי בשולחן שבת. תמיד ידעת את כל התשובות. כל כך רציתי שתקרא בבר מצווה. אהבת את התורה בכל לבבך".

"אני נפרד מכם בשם אמא ובשמי. אלוהים, אני לא מבין איזה שרשרת אירועים איומה הבאת עלינו. איך לקחת לנו שני ילדים. המשנה אומרת חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה. לא לשאול למה, רק לומר תודה. שמור עליהם אצלך עד שנצטרף אליהם אנחנו".

רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, ספד גם הוא בהלוויה. "אנחנו פונים בתפילה ובברכה לחזק את האבא היקר, שתעמוד על רגליך ושהרופאים יצליחו להחזיק ולתמוך במשפחה".

"אנחנו חווים הרבה אירועים של תאונות דרכים. צריך להרים מעפר, להרים את חוות גלעד, את שבי שומרון, את משפחת ליפניק. נוחו בשלום ילדים מתוקים", דברי הרב לבנון.

הרב שמעון בן שחר, נציג בית הספר בו למדו הילדים אמר, "אורי, איזה לב רחב במיוחד היה לך, חיוך מתוק, ביישני, אור בעיניים, היית נותנת לחברות בעין טובה ובנדיבות, בורחת ממריבות ומנסה להשכין שלום, באיזה עמל היית לומדת, בלי להתפשר, הכל בנחת ברוגע, באווירה טובה ובנתינה כל הזמן לאחר".

"רואי אהרון", המשיך הרב בן שחר, "איזו מתיקות, איזו תפילה, הרב רזיאל הנה כבר יש לך ילד בתלמוד תורה החדש של למעלה, איך ידעת בלבחור את הילד המתמיד, השקדן, תלמיד שיקשיב, שיעמול, שיתאמץ,כמה היית מתאמץ ולא מוותר לעצמך וגם הית מצליח, בכל רגע נתון בכיתה ידעתי שיש ילד אחד שתמיד מקשיב, שרוצה ויודע להאמין ולדעת. היית שקט והיית גם תותח, תמיד הית מפתיע עם תשובה מדויקת. הכל בשקט וענווה, הכל בצניעות".

"אורי ורואי אהרון, קחו את כל הדמעות שהיו היום, תאספו אותם, תיכנסו בשערי הדמעות בשערו של המלך ותתחננו שיאמר די לצרותנו. שיתן המון כוח ורפואה שלמה והחלמה מהירה לאבא, לאמא, לאלקנה ולכל הישוב היקר", סיכם הרב בן שחר.

משפחת ליפניק
משפחת ליפניק צילום: באדיבות המשפחה

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון ותושבי שבי שומרון אמר, "אנחנו לא מבינים חשבונות שמים, יש נשמות שחיות 100 שנה בעולם הזה כדי לעשות את תפקידן, יש נשמות טהורות שעושות את יעודן בזמן כל כך קצר. אורי ורואי, לעולם לא נשכח את השמחה, את הצחוק שלכם, את המשחקים בשכונה, אנחנו כל כך אוהבים אתכם, משפחה של מסירות אין קץ לארץ ישראל, לחטוף אבנים, לחטוף בקבוקי תבערה, לעבור את הגירוש הנורא - ולהיות עמוד תווך בקהילה המופלאה והכל כך מיוחדת הזו".

"מסירות נפש של שירלי, של אוהד יחד עם עידו, עמוד תווך בקהילה. איזה שושנים ליקט הקב"ה, איזה פרחים. כל ישראל בוכים עליכם", הוסיף דגן.

הוא אמר עוד כי "יהודה ושומרון זה לא סוג ד' במדינה הזו, לא באכיפה של המשטרה נגד הפראים האלה שנוהגים בלי רשיונות ברכבים גנובים. יש להילחם בהם באמת, כאילו שזה היה בצפון תל אביב. אנחנו דורשים להשוות את התשתיות של הדרכים כאן, שרכב לא יאבד שליטה כשהוא נכנס בשלולית כי לא שמו תשתיות. אנחנו דורשים את אותה כמות של שוטרי תנועה ואולי יותר.אנחנו קוראים לממשלה לאכוף את חוק נגד הנהגים הפרועים ולטפל בתשתיות בכביש".

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו הספיד גם הוא. "אולי סוף אדם למות, אבל לא ככה. לא באופן הזה. איך אפשר בשעה כל כך כואבת לראות שני ילדים כאן שוכבים לפנינו? רק אתמול היו מלאי חיים. והכול, למה? מנהיגה פרועה. מזלזול בחיים. מאנשים שאין להם כבוד לחיים, לשמחה או לילדים".

בתאונה נפצעה אם המשפחה שירלי ובן נוסף של הזוג (13) באורח קשה. בנם התינוק בן החמישה חודשים נפצע באורח קל.

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות, נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של כלי הרכב של משפחת ליפניק.

ד"ר חיים פארן, מנהל מחלקה כירורוגית א' ואחראי על מערך הטראומה בבית החולים, עדכן היום על מצב הפצועים: "הגיעה המשפחה שלמה: האב במצב בינוני-קל, כרגע מאושפז במחלקה שלנו להשגחה. אשתו הגיעה במצב קשה, מונשמת ומורדמת. היא עברה ניתוח לפנות בוקר ומצבה יציב אבל עדיין קשה. ילד נוסף הגיע במצב לא יציב, נאלצנו לעשות לו ניתוח דחוף במהלך הלילה. מצבו כרגע יציב אבל עדיין קשה, הוא בטיפול נמרץ ילדים. הגיע גם תינוק בן חצי שנה במצב קל, גם הוא בטיפול נמרץ ילדים כרגע".