"אינני נלחם בשירים, אלא בשקרים"

שר הביטחון ליברמן משיב לביקורת של אביב גפן שכתב לו "במקום להילחם בהדתה אתה נלחם בשירים" בעקבות הסערה סביב שירו של יהונתן גפן:

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ח

"אינני נלחם בשירים, אלא בשקרים"-ערוץ 7
ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, משיב הבוקר (חמישי) לבנו של איש השמאל יהונתן גפן, אביב גפן, בחשבון הטוויטר שלו.

"טעית, אביב גפן. אינני נלחם בשירים. אני נלחם בשקרים, אני נלחם בהשוואה בין טרוריסטית המנצלת את האיפוק של חיילי וקציני צה"ל, המגינים בחירוף נפש על כולנו, לחנה סנש הגיבורה. ואני נלחם בזילות השואה. לתפארת מדינת ישראל", כתב שר הביטחון.

נזכיר כי גפן הבן תקף אתמול את ליברמן לאחר שדרש להחרים את אביו בתחנה הצבאית גלי צה"ל, "אני בטוח שלא קל לך וליבי איתך. התחלת לרדוף אחרי כבשים - אבל גם להם הפסדת", כתב גפן הבן. "כשהסקרים שלך צונחים והפאניקה עולה וכשהאג'נדה החילונית שלך נופלת בין כסאות חוק המרכולים וכשמעל הכל התדמית המאיימת שלך שעזרה לך לפרוץ בהתחלה לא מחזיקה בעידן הטראמפיזם והפכה את כושר ההרתעה שלך למיושנת רכה ורופסת.

"משפחתי כוללת שר ביטחון אחד, שראה את ביטחון ישראל למרחקים ארוכים רק עם עין אחת וניצח את ארצות ערב. הוא נחשב לגיבור בזמן שאתה גיבור רק בדיבורים וכשזה מגיע למעשים אז הדבר היחיד שהצלחת לעשות זה להיות מורשע בהכאת ילד, שזה אגב הדבר הכי קרוב לצל"ש שהגעת (אין צורך בכפיים, מירי).

גפן הוסיף: "במקום להילחם בהדתה אתה נלחם בשירים, כשבניגוד למפלגות חרדיות שירים לא מרביצים חזרה. ישראל היא גם ביתנו וזה לא רק הבית שלך, של סטס ופאינה, אז תפסיקו לפרק את הפאנלים בחדר מדרגות ולקחת הביתה. אפשר להתווכח על ניסוחים מוצלחים יותר או פחות, אבל עדיין גם אם זו המנה הכי פחות טעימה היא נמצאת בתפריט של הדמוקרטיה בשני הצדדים.

"מלבד זה שאבא היה קצין בצנחנים הוא גם משורר וסאטיריקן. כן אביגדור, יש אשכרה כזאת עבודה לבקר ולעקוץ את המקום שאתה חי בו. בישראל זה (עדיין) נקרא 'חופש הביטוי', או כמו שאתה קורא לזה או יותר נכון 'מספין' את זה ל'עוכר ישראל'. חובתנו לשמור ולשמר את זכות המחאה, גם אם היא לא עולה בקנה אחד עם הדעה האישית שלנו. השירים של ויסוצקי ניצחו משטרים אפלים למרות שהוחרמו. אמנים כפי שאתה יודע זה קצת כמו שרי הבטחון של המילים ואנחנו שומרים שלא יחפרו לנו מנהרות חשוכות של חרמות ושתיקה".