מנדלבליט שתק כשפגעו במכינת "בני דוד"

מאיר אינדור תוקף את היועמ"ש שסיכל התערבות של ליברמן בגל"צ אך שתק כאשר ליברמן מנע מרבנים לבקר בבסיסי צה''ל.

בני טוקר , י' בשבט תשע"ח

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
Photo by Roy Alima/Flash

סא"ל במיל' מאיר אינדור, יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור", תוקף את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שסיכל השבוע את התערבות שר הביטחון בגל''צ אך שתק כאשר ליברמן ניסה להעניש את מכינת עלי או אסר על רבנים לבקר בבסיסי צה"ל.

אינדור מזכיר כי "גם בפרשת תיאטרון אל מידאן משרד התרבות הורה לקצץ להם ומיד יצאה הוראה משפטית לשרת התרבות להחזיר את התקציבים והכל בשם חופש הביטוי, אז איפה היה חופש הביטוי בפרשת מכינת עלי, כשהרב לווינשטיין אמר דברים אפילו לא במסגרת המכינה ומיד ליברמן הודיע שמכינת עלי לא תקבל תמיכה?

"אנחנו פנינו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשנו לבטל את הסנקציות אבל לא קיבלנו שום תגובה חצי שנה, אנחנו יודעים שהמכינה קיבלה את גזר הדין והרב לווינשטיין יצא לחופשה, איפה היה אז היועץ המשפטי לממשלה?".

אינדור מוסיף, "איפה היה היועץ המשפטי לממשלה כששר הביטחון הורה שלא להכניס רבנים שתומכים ברב אליהו לבסיסי צה"ל ורק כשמשורר מציג את קציני צה"ל כאנשי קאפו שעומדים מול לוחמת החופש תמימי שהיא כמו חנה סנש ואנה פרנק, ובא שר הביטחון וקובע שלא ישמיעו את שיריו, מיד יוצא מכתב משפטי שמודיע לשר הביטחון שזה לא בסמכותו".

אינדור קורא לשנות את החקיקה, "חייבים להילחם באפליה הזאת, פנינו כמה קצינים ליועץ המשפטי, לשר הביטחון ולשרת המשפטים כדי להבין מדוע מערכת המשפט מגנה על גורמים 'תקינים פוליטית' ולא על גורמים אחרים. משרד המשפטים שייך לכל העם".