נר לזכר הבן על הקבר האבוד של הסבתא

סמל-ראשון אביתר תורג'מן ז"ל, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג בקרב עם מחבלים בחאן יונס מפגיעת טיל נ"ט שנורה לעבר הכוח.

אלירן אהרון , ט' בשבט תשע"ח

נר לזכר הבן על הקבר האבוד של הסבתא-ערוץ 7
מאיר תורג'מן עולה לקבר סבתו האבוד
צילום: משפחה אחת

מאיר תורג'מן ששכל את בנו, אביתר ז"ל, במבצע "צוק איתן", איתר בשבוע שעבר את קברה האבוד של סבתו במרקש והדליק על הקבר נר נשמה מיוחד לזכר בנו.

הבן, סמל-ראשון אביתר תורג'מן ז"ל, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג בקרב עם מחבלים בחאן יונס מפגיעת טיל נ"ט שנורה לעבר הכוח.

מאיר, הגיע למרוקו כחלק מקבוצה של הורים השכולים של עמותת "משפחה אחת". במהלך ביקורו במרקש נסע מאיר לבית העלמין היהודי בעיר במטרה לאתר את קברה של סבתו מרים ז"ל שנפטרה בשנת 1951, שלוש שנים בלבד אחרי שאביו עלה ארצה.

למשימת איתור הקבר התגייס מאיר כשהוא לוקח עמו נר זיכרון המיוחד לזכר בנו אביתר ז"ל. "אחים של אבי הסבירו לי לפני הנסיעה איך אני אוכל אולי למצוא את הקבר", סיפר מאיר. "מצאתי בבית מלון תושב מקומי מוסלמי שהסכים לעזור לי ויצאנו יחד לבית העלמין. כשהגענו למקום, פגש אותי שומר של בית העלמין ובזמן ששאלתי אותו איפה קבורה מרים אישתו של נסים הוא להפתעתי קטע אותי ושאל האם אני מחפש את מרים תורג'מן. מאוד התרגשתי לראות את הקבר".

אביו של מאיר עלה לארץ לבדו בגיל 14 ממרקש. "פתאום הבנתי כמה אומץ היה לאבא שלי ז"ל תלמיד כיתה ט' שהגיע מארץ רחוקה כל כך בלי שידע עברית. שלוש שנים לאחר מכן אימו נפטרה".

בנוסף לביקור בבית העלמין, הספיק מאיר לבקר בבית הכנסת בו אביו התפלל וגם בבית בו גרו בני משפחתו טרם עלו ארצה. "זו הייתה חוויה מדהימה. נזכרתי בכל מה שאבי סיפר לי על מרקש. הוא תמיד אמר שתושבים מקומיים הם אנשים חמים שתמיד מוכנים לעזור", אמר.

אביתר ז"ל נולד ב-1993, גר בבית שאן והיה ילד רביעי במשפחה בת ארבעה בנים. אביתר למד בישיבה התיכונית בבית שאן ומשם המשיך לאחר יב לישיבת הכותל. במסגרת זו החליט להתנדב לצנחנים, ולאחר שנה וחצי בישיבה התגייס לגדוד 202, שם היה חייל מצטיין. הוריו, מאיר ואורה, הם מורים מוכרים בבית שאן.