האב משחזר: "הרכב עף עלינו במהירות מטורפת" יותם רונן, וואלה!NEWA

אוהד ליפניק שחזר היום (חמישי) את רגעי התאונה הקשה שאירעה בשומרון בלילה שבין שלישי לרביעי, בה נהרגו שניים מילדיו - אורי בת ה-13 ורואי בן ה-8. רעייתו שירלי נפצעה באורח קשה.

"בגוף אני מרגיש בסדר, יש לי חור בלב", אמר האב בריאיון ממיטת בית החולים. "חזרנו הביתה מהופעה, נסענו בכביש, שלוש דקות מהבית, התאונה תפסה אותנו שלוש דקות מהבית".

"בקטע הספציפי הזה אין כל כך תאורה ויש שם כמה בורות די עמוקים על הכביש מהגשם האחרון, צריך לנסוע שם לאט. יש כבישים שאנשים מפחדים לנסוע בהם בחושך. אני גר בשבי שומרון מגיל שנתיים, ככה אני רגיל - חשוך, תמיד אחרי הגשם יש בורות, אין כל כך ניקוז, צריך לנסוע שם לאט, לפעמים יש עקיפות מסוכנות שלוקחים".

"פתאום אני רואה מולי איזה רכב שעושה 'צלחות' על הכביש במהירות ומיד אחר כך בום. הרכב פשוט עף אלינו במהירות מטורפת, לא זוכר אם הצלחתי לבלום או לא, ראיתי אותו בחושך מתקרב ובום. לקח זמן עד שפקחתי עיניים, לא יודע אם זה כמה שניות".

"בשניות הראשונות לא כל כך הצלחתי לנשום, אחר כך פתחתי את הדלת והתקשרתי לבקש עזרה ואז התחלתי לפתוח את הדלתות של הילדים. אני עם שתי רגליים שבורות מצליח ללכת איכשהו ומהדלתות להוציא את מי שאפשר. אשתי שירלי הייתה לכודה מקדימה, לא ניתן היה לפתוח את הדלת".

"ראיתי שיש לי שני ילדים מחוסרי הכרה", הוסיף האב אוהד. "את רואי הוציאו החבר'ה של אחד התאג"דים ועשו לו החייאה. הסתכלתי על אורי וממה שהצלחתי לראות לא ראיתי דופק ונשימה, ואז כבר הגיעו החבר'ה ולקחו אותנו לבית החולים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן קרא בעקבות התאונה הקשה להקים צוות חירום לשיקום התשתיות והאכיפה ביו"ש. "רק לפני שנה בדיוק באותו מקום נהרגה אשה מעינב הסמוכה. אני קורא לשר התחבורה ולשר לביטחון פנים שהם אנשים שאכפת להם, להקים יחד איתנו צוות חירום לפתרון מיידי של מצב התשתיות והאכיפה כאן''.

לדברי דגן, ''יש לצאת למסע של שיקום התשתיות בשומרון, להקים צוות חירום של משטרת התנועה שיוכל לאכוף כמו שצריך. כי הם רוצים לאכוף אבל אין להם כוח אדם כדי שנוכל להסתכל במראה ולהגיד שעשינו הכל כדי למנוע את האסון הבא".