חלק מהטרנדים יישארו איתנו, אחרים יישארו בגדר אופנה חולפת ויעברו מן העולם עד השנה הבאה - אבל תמיד כיף להתחדש ולהתנסות בסטייל אחר.

סקרנו את הטרנדים של 2018 בעולם התכשיטים ובעיקר בתחום טבעות האירוסין, וגילינו טרנדים שמאפשרים לכל אחת להיות עכשווית ועדכנית ובאותו הזמן להחזיק בפריט שילך איתה הרבה שנים קדימה. כל הטרנדים הכי חמים של טבעות אירוסין - למעדיפות תכשיט גדול ונוצץ או לצנועות שאוהבות את זה קלאסי ואינטימי - לפניכם.

ה-אצולה של אנגליה - טבעת עם שלוש אבנים

מייגן מרקל, ארוסתו של הנסיך הארי, היא זו שהתחילה את הטרנד כשהציגה לראווה את טבעת האירוסין אשר קיבלה מהנסיך. הנסיך הזמין עבורה טבעת שכללה שני יהלומים קטנים ובמרכז יהלום גדול יותר. שני היהלומים הקטנים נלקחו מתכשיטים ישנים של אימו, הלוא היא הנסיכה דיאנה, ואילו היהלום המרכזי הגיע דרך תכשיטנים שעובדים באופן קבוע עם משפחת המלוכה.

הצגת הטבעת בעיתונות יצרה את הטרנד, ומאז ניתן לראות בחנויות התכשיטים קולקציות ובהן טבעות אירוסין עם שלושה יהלומים או שלוש אבני חן אחרות.

יהלומים צהובים

אם עד כה היהלום הלבן היה הדבר הכי שיקי בסביבה, היום יהלומים צבעוניים עושים קאמבק ומאפשרים לכל מי שרוצה לגוון קצת בעיצוב טבעות האירוסין להכניס קצת פלפל לעניין. באופן עקרוני, היהלום הוא יקר יותר ככל שהוא צלול יותר, וכל תוספת של צבע לאבן מצביעה על עכירותו - אלא כאשר הצבע מופיע באבן בצורה מושלמת. היהלום הצהוב נחשב ליוקרתי מאד ובדרך כלל רוכשים אותו אלו שמשקיעים מאות אלפי דולרים בטבעות האירוסין שלהם.

עם זאת, לאט לאט הגוון הצהבהב הזה נכנס לחנויות התכשיטים הסטנדרטיות ומופיע גם בקולקציות של טבעות אירוסין של חנויות יוקרתיות שקולעות למכנה משותף רחב יותר. אם לפני כמה עשורים היהלום הצהוב היה נחשב למשאת נפשם של מיליארדרים - היום גם מי שרוצה להשקיע בטבעת אירוסין בלתי נשכחת יכול לבחור יהלום צהוב.

צורות אובליות

אחרי המינימליזם של השנים האחרונות, האבנים הקטנטנות והצורות הריבועיות, אנחנו חוזרים לקלאסיקה עם טבעות יהלומים בצורות אובליות.

אחד היתרונות של יהלום בצורה אובלית הוא העובדה שלצד טבעות אירוסין עם יהלומים עגולים או מרובעים, טבעת אובלית נראית גדולה יותר ולכן מרשימה יותר, לכל מי שרוצה להשוויץ בהצעת הנישואין שקיבלה.

הצורה האובלית הקלאסית היא ללא ספק חזרה לעידן נוצץ מהעבר, כשהטבעות היו גדולות ומרשימות והאבנים בלטו על רקע הטבעת עצמה. ככל שהיהלום נקי יותר, כך הרושם שעושות הטבעות האובליות גדול יותר.

טבעות אירוסין ורדרדות - רוז גולד

גוון הזהב הורדרד הוא כבר מזמן חלק מעולם העיצוב - ועכשיו הוא בא לידי ביטוי גם בעולם התכשיטים וטבעות האירוסין בפרט. השידוך בין רוז גולד ובין יהלום נקי הוא קלאסיקה בהתהוות והגוון הורדרד והטרנדי הזה מתכתב עם עיצוב עכשווי, סקנדינבי ונקי. המראה המתקבל הוא לא רק עשיר אלא גם נשי מאוד ורך.

בעולם התכשיטים אמנם בולטים עדיין הזהב הקלאסי, הכסף והזהב הלבן אבל הרוז - גולד הטרנדי הופך לאפשרות פופולרית שצוברת תאוצה גם בקרב מי שלא ממש מבין באופנה עכשווית.

יהלומים אמיתיים – גם בקנה מידה קטן

בכל העשורים האחרונים חיפשו תכשיטנים תחליפים שונים ליהלום המסורתי, אשר נחצב בסלע ונחשב למשאב טבעי יוקרתי במיוחד. היום, טרנד החזרה אל הטבע סוחף גם את חובבי היהלומים שמעדיפים להשקיע ביהלום אמיתי, גם אם הוא קטן יחסית, מאשר באבנים זולות ושכיחות יותר.

למרות שזירקונים ושאר אבני חן יכולים ליצור לוק דומה, עדיין המגמה היום היא לבחור ביהלום מקורי ולהעדיף אותו על כל אופציה אחרת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו