נציגי זק"א בכנס היוקרתי בוושינגטון

ארגון זק"א השתתף בכנס 'המכללה לביטחון לאומי של ארה"ב'. יהודה משי זהב: ''מביאים כבוד רב למדינת ישראל ועושים קידוש השם גדול''.

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ח

הרצאה של גולדשטיין בכנס
הרצאה של גולדשטיין בכנס
צילום: זק"א

נציגי ארגון זק"א השתתפו בכנס 'המכללה לביטחון לאומי של ארה"ב' בוושינגטון. מדובר בכנס השנתי של המכללה שנערך מידי שנה, ואליו מוזמנים בכירי מערכת הביטחון והחירום של ארצות הברית ואמריקה הלטינית, כמו גם מנכ"לים של סוכנויות הביטחון והחירום מ-65 מדינות.

מטרת הכינוס היא להעשיר את ידיעותיהם של המשתתפים בניהול והדרכת חניכים, וכן בניהול מבצעי של אסונות ברמה בינלאומית, כך שמדינות שכנות ידעו להגיש סיוע אחת לשנייה.

לקורס יוקרתי זה, הוזמן לראשונה ארגון זק"א כדי להרצות על החשיבות הגדולה ותפקידם החיוני של ארגוני חירום מבוססי מתנדבים בזירות אסון.

מתי גולדשטיין, מפקד היחידה הבינלאומית של זק"א, הוביל פאנל מקצועי בנושא, תוך הצגת הניסיון הרב שצבר זק"א באין ספור אירועי אסון ברחבי העולם, עם קבלות מוכחות על התועלת הגדולה והיתרון הייחודי שיש לארגוני חילוץ התנדבותיים בזירת האסון, ועוד יותר בהשתלבותם יחד עם כוחות החירום וההצלה הרשמיים.

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, אמר כי ''הזמנת ארגון זק"א לכנס היוקרתי של 'המכללה לביטחון לאומי של ארה"ב' מבטא שוב את היוקרה לו זוכה ארגון זק"א ברחבי העולם כארגון בינלאומי לאיתור חילוץ והצלה, תוך הבאת כבוד רב למדינת ישראל ולעם ישראל ועשיית קידוש השם גדול''.