תתוקן גדר הביטחון בהר הזיתים

בעקבות פניית הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים הודיע שר השיכון יואב גלנט כי יפעל לתיקון גדר הביטחון בהר הזיתים

חיים לב - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשע"ח

הגדר שניזוקה
הגדר שניזוקה
צילום: ללא קרדיט

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט יבדוק את סוגיית השחתת גדר הביטחון בהר הזיתים בשבוע שעבר, ויפעל לתיקונה - כך עולה מתשובה אותה שיגר ליו"ר השדולה למען הר הזיתים ח"כ יואב בן צור (ש"ס).

בשבוע שעבר גילו מתפללים שביקרו בהר כי הגדר שנבנתה לאחרונה בהר הזיתים הושחתה על ידי פורעים ערבים. מדובר בגדר שהוצבה בסמוך לחלקת התימנים – אפגניסטן לצורכי ביטחון והושחתה בידי פורעים ערביים על מנת שתאפשר להם מעבר משכונת א-שייך.

בניית גדר זו הושלמה בשנה האחרונה לאחר מאמצים גדולים, וזאת על מנת לצמצם למינימום את אירועי הביטחון האלימים בהר הזיתים, וזאת כחלק מהפעילויות שמבצע הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים אל מול גורמי השלטון והמשטרה.

בעקבות האירוע החמור הגישו חבר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים תלונה במשטרה, בתקווה שהמפגע יטופל במהירות. במקביל פנה הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים ליו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור העומד בראש השדולה בכנסת למען הר הזיתים.

בן צור פנה בדחיפות לשר השיכון, יואב גלנט, בבקשה לטפל באירוע הנקודתי ובנסיבות שהובילו אליו.

ח"כ בן צור ציין בפני השר גלנט כי הקמת השדולה ושיתוף הפעולה עמו ועם משרדי הממשלה הובילו לצמצום משמעותי באירועים הביטחוניים במקום והוסיף כי יש לפעול לשימור ההישגים למען ביטחון המבקרים וכבודו של המקום. השר יואב גלנט, שמשרדו אמון על האבטחה בהר הזיתים, השיב כי יטפל בסוגיית הגדר ובנסיבות האירוע.

יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים אברהם לובינסקי הודה בתגובה לח"כ בן צור המכהן כיו"ר השדולה למען הר הזיתים על הפעילות המידית בנושא ועל תגובתו המהירה לפניית הוועד. כן הוא ביקש להודות לשר השיכון יואב גלנט שהודיע כי יפעל לטיפול להשבת שלמות הגדר ולהחזרת הביטחון להר.