הקלטת שרה נתניהו:
"פרסום נבזי, דורכים עליה במשך שנים"

העיתונאי בני ציפר, מקורב למשפחת נתניהו, לערוץ 7: "כולנו ישראלים וצועקים כל הזמן. בסופו של דבר זה מועיל למשפחת נתניהו".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשע"ח

העיתונאי בני ציפר, עורך מוסף תרבות ופנאי בעיתון 'הארץ' ומקורב למשפחת נתניהו, מגיב היום (שני) להקלטת הצרחות של שרה נתניהו שפורסמה באתר "וואלה".

בראיון לערוץ 7 אומר ציפר כי לא ראה שום דבר חריג בצעקותיה של רעיית ראש הממשלה, "אחרי שדורכים עליה ורוצים להמעיט בערכה כפסיכולוגית ויורדים על זה, אז היא טורחת להדגיש שהיא רוצה שיזכירו שהיא פסיכולוגית.

"צריך ללמוד על זה בקורס להעצמה נשית. ברגע שמדובר בשרה נתניהו כל דבר שהיא תגיד או תעשה גם אם זה משהו חיובי יסתכלו על זה כדבר שלילי", מסביר ציפר.

לדבריו, אם רעיית ראש הממשלה צריכה להרים את קולה, כנראה לא היה מנוס מכך. "אני כמובן לא הייתי רוצה שיצעקו עלי גם אם אני לא בסדר, הייתי רוצה שיח יותר נחמד אבל ברגע שאדם מרים את קולו, לפי דעתי אין לזה שום השלכה ואם שרה נתניהו לפעמים צועקת על העובדים שלה אז כנראה יש סיבה לדברים האלה וזה דבר הכי טבעי כי כולנו עושים את זה.

''מוציאים מתוך הקונטקסט הישראלי את הדבר ומציגים אותו כדבר יוצא דופן, ואנחנו הרי לא חיים בשוויץ, כולנו כאלה, כולנו אגרסיביים, כולנו מרימים את הקול וצועקים כל הזמן כי אנחנו ישראלים ושרה נתניהו ישראלית כמו כולנו''.

כעיתונאי ותיק, ציפר מעיד כי פרסום ההקלטה לגיטימי לחלוטין. "כעיתונאי הייתי מפרסם את זה כי זה חדשות. על כל דבר בעיתונות אפשר להגיד 'רכילות זולה'. בסופו של דבר זה מועיל למשפחת נתניהו, זה רק מחזק אותם עוד עוד ברגע שהם בחדשות ומדברים עליהם, מה זה משנה אם זה טוב או רע?''.

ציפר לא שוחח עם שרה נתניהו מאז אתמול, אך משוכנע כי שמיעת ההקלטה בכלי התקשורת היה רגע לא נעים בעבורה. "אני יכול לתאר לעצמי שזה לא נעים לה לשמוע את זה. אם זה היה חם מהתנור, מעכשיו, היתה לזה הצדקה אבל זה נלקח בנבזות ושודר בסתר, חיכו כל כך הרבה שנים.

''היועץ שעליו צועקים מת וזה נראה לי נבזי כל מה שעומד מאחורי זה. מבוסס על מלשנות. להיות שטינקר היום נהפך לכיף", מסכם ציפר.