אלפי גולשים פתחו את עונת הסקי בחרמון

מיקי ענבר מאתר החרמון מעריכה שהטמפרטורות הנמוכות ישמרו את המסלולים פתוחים לפחות שבוע, "יש שלג בגובה של יותר מחצי מטר".

בני טוקר , י"ג בשבט תשע"ח

שלג בחרמון
שלג בחרמון
צילום: אתר החרמון

סופת השלגים בסוף השבוע הביאה סוף סוף לפתיחת עונת הסקי באתר החרמון.

מיקי ענבר מאתר החרמון מספרת לערוץ 7 על הפתיחה המוצלחת, "גם היום כמו אתמול הגיעו לכאן אלפי גולשים ליהנות משלג טרי, אני רואה את החיוך שלהם, הם גולשים על המסלולים כמו מכוניות קטנות ובאמת נהנים.

"הכול כאן זורם, הרכבלים עובדים ויש רק מסלול אחד שסגרנו אותו בגלל הערפל אבל אני מניחה שהוא יפתח שוב. השלג על המסלולים רך ונהדר, קר כאן מאוד בלילה ככה שהשלג נשמר זו באמת חוויה".

להערכתה השלג לגלישה יחזיק מעמד לפחות שבוע, "השלג הזה יחזיק מעמד לפחות לשבוע של גלישה, אנחנו מקפידים לעדכן כל הזמן באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק מה גובה השלג ואיזה מסלולי גלישה נפתחים אנחנו יודעים עד כמה עם ישראל מחכה לדיווחים ולכן מיד שעושים פה הכנות למשל בזמן סופה אנחנו מקפידים ברגע שאפשר להוציא הודעה לתקשורת כדי שאנשים יוכלו להתארגן.

''באופן עקרוני קהילת המבקרים לא זקוקה לכל כך הרבה שלג כדי ליהנות, מספיקים כמה סנטימטרים ויש להם מזחלות פלסטיק ומתחם מזחלות האקסטרים, אפשר לעלות ברכבל המבקרים לתחנה העליונה וליהנות. אבל הגולשים חייבים לפחות חצי מטר שלג כדי שנוכל לפתוח את המסלולים אחרי שחתולי השלג עולים על המסלולים ומהדקים את השלג ומשטחים אותו כדי שהגולשים יוכלו לגלוש בלי להיתקל במהמורות".

"יש באתר שלנו מצלמות בשידור חי מהמפלס העליון והתחתון, אפשר לראות כל הזמן מה קורה כולל בזמן סופה. כשהחבר'ה שלנו עובדים הם מאוד משתדלים לשלוח לנו סרטונים כדי שבעצם נשקף לאנשים מה קורה גם בזמן סופה. מזג האויר משתנה אפילו בין התחנה התחתונה שגובהה 1600 מטר לבין התחנה העליונה שגובהה 2040 מטר, אפשר שיהיה בתחנה התחתונה בהיר או לפחות לא ערפל כבד ולמעלה ערפל סמיך מאוד.

"לאנשים קצת קשה להבין את זה על אחת כמה וכמה כשאדם נמצא במרכז הארץ ואצלו שמש ונהדר ואביבי, והוא לא מבין מה קורה אצלנו".

ענבר מציינת שגם מי שלא גלש מעולם יכול להגשים את החלום, "יש לנו מתחם של בית ספר לסקי שמכשיר גם מי שאין לו שום ידע לסקי, בין אם זה ילד או מבוגר וחשקה נפשו בלימוד סקי, וגם לגולשים שרוצים לשפר את הסגנון שלהם. יש מדריכים מכל הרמות ואת כל ציוד הסקי או הסנובורד ניתן להשכיר כולל ביגוד מכנסיים ומעיל למי שאין וכמובן קסדות בטיחות.

"אפשר להירשם כאן לבית הספר לסקי או סתם ליהנות מהשלג. את הכרטיסים לכל הפעילויות אפשר לקנות כאן או לקנות מראש בהנחה אם יש לכם מועדונים כמו חבר, הצדעה או הסתדרות המורים ועוד".

היא מסבירה מדוע האתר נסגר כשמתחיל לרדת שלג, "אוהבים לצחוק עלינו שאנחנו סוגרים כשיורד שלג אבל חשוב להסביר שהאתר נפתח רק במידה וכל דרכי הגישה אלינו פתוחים לקהל הרחב, אם יורד שלג ומצטבר שלג על הכביש אנחנו לא יכולים לאפשר נסיעה על הכביש, זה עניין בטיחותי, אנשים שנוסעים על השלג בין אם הם מתורגלים ובין אם לא האוטו יכול להחליק ואנחנו לא יכולים לשחק בעניין הזה".

ענבל מעריכה שפתיחת אתר החרמון משפיעה לטובה על כל העסקים בצפון, "יש הרבה מאוד פניות של מלונות ושל חדרי ארוח שלפני שעונת הסקי נפתחת או לפני שיורד שלג הם תמיד מתעניינים מה קורה כי זה משפיע מן הסתם גם על אחוזי התפוסה שלהם וברגע שיורד כאן שלג ושנפתחה עונת הסקי אז אני מצליחה לשמוע מהמלונות על אחוזי תפוסה גבוהים.

''אתר החרמון מהווה עוגן מרכזי בכל תיירות הצפון והוא משפיע פה על מסעדות, על מלונות, על תחנות דלק, אטרקציות והרבה בתי עסק בכל אזור הצפון".