בקרוב בירושלים: כיכר הלוחם הדרוזי

השר איוב קרא, סגנית ראש עיריית ירושלים וראשי 'ירושלים אחת' קיימו סיור לאיתור האתר בו יונצחו לוחמים דרוזים שנפלו על הגנת העיר.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ח

בקרוב בירושלים. קרא וענתבי בסיור
בקרוב בירושלים. קרא וענתבי בסיור
צילום: ירושלים אחת

פורום 'ירושלים אחת' בראשותם של יאיר דן ואביעד גוטמן קיים אתמול דיון משותף עם השר איוב קרא וסגנית ראש העיר ירושלים יעל ענתבי, המשמשת כיו"ר ועדת השמות בירושלים, על מנת לאתר את הכיכר שתיקרא על שם הלוחמים הדרוזים שנפלו על הגנת העיר ירושלים.

משתתפי המפגש קיימו סיור ובו בחנו כיכרות שיוצעו להנצחת הלוחמים הדרוזים. הכיכרות שנבחנו הם כיכר סמוכה למוזיאון ישראל והאוניברסיטה העברית בתוך קרית הלאום וכיכר נוספת בסמוך לאיצטדיון טדי.

ענתבי אמרה, "עיריית ירושלים בקריאתה כיכר ע"ש הלוחם הדרוזי הביעה את הוקרתה את הלוחמים הדרוזים שהם נלחמים על בטחון מדינת ישראל שכם אל שכם עם העם היהודי. כיו"ר הוועדה אני גאה באישור השם".

יאיר דן ואביעד גוטמן סיכמו, "זו זכות גדולה להוביל ולהיות שותפים למעשה אצילי וראוי שעושה עיריית ירושלים, הלוחמים הדרוזים שהגנו ומגינים על העיר ירושלים ראויים להיכתב בשרשרת מגיני ירושלים מימי התנ"ך דרך בר כוכבא, אנשי ההגנה בהם זאב זבוטינסקי, רמטכ"ל מלחמת ששת הימים יצחק רבין חיילי חטיבה 55 ורבים נוספים. הפרום ימשיך לקדם מיזמים שיפארו את שמה ויחזקו את דמותה של ירושלים".

test770