כלבי שמירה? כלבי ציד!

בנאומו במליאה טען ח"כ ישראל אייכלר כי העיתונאים המקליטים בסתר מאיימים על ההתנהלות התקינה במדינה

בן שאול , י"ד בשבט תשע"ח

כלבי שמירה? כלבי ציד!-ערוץ 7
ישראל אייכלר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סאגת קלטת נתניהו אינה שוככת: ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף בחריפות במליאת הכנסת את תופעת ההקלטות שלטענתו משחיתה את המוסריות האנושית, ומשבשת את הסדר התקין של התנהלות ראש הממשלה, יושב ראש הכנסת ושרי הממשלה.

"הנביא חבקוק אומר: ואבן מקיר תזעק, וכפיס מעץ יעננה. אנחנו מאמינים שעין רואה ואוזן שומעת, אבל אני רוצה לספר לכם איך נראית תחנת הרכבת ברוסיה. מיליוני אנשים, יותר מניו יורק ולונדון גם יחד, כולם עומדים בשקט, הולכים בדממה, איש לא מעז לשאול בשלום רעהו. ישנו פחד עצום, אולי מישהו מקליט. אולי מישהו עוקב. אימה. הק.ג.ב. מאחוריך מאזין. כל מה שניתן לשמוע זה את קול שקשוק הרכבות ברקע, ניגוד גמור לשאון האדם העולה ממנהרות הרכבת בכל רחבי העולם הדמוקרטי.

לטענתו, יגיע מצב שבו אנשים יחששו לדבר. "הפחד השורשי שקיים בלבבות מימי הסובייטים לא נעלם גם אחרי עשרות שנים. פחד משתק שמקפיא את כל המדינה. זה מה שעומד לקרות במדינת ישראל. אנשים יפחדו לדבר. תופעת ההקלטות מאיימת על פעילות נורמלית של כל מדינה.

אדם יושב בחדדו, מוקף באנשי שלומו, במשפחתו, או באנשי מקצוע שהוא עובד איתם והתת מודע מורה לו שלא לתת בהם את אמונו. למה? כי ככה המקליטים הורסים את החברה האנושית. זה יכול להיות ראש הממשלה, יושב ראש הכנסת, שר או חבר כנסת. יועצים מקצועיים ממשפט וכלכלה ועד רפואה ויעוץ משפחתי.

"ולאותם בוגדים בחבריהם קוראים כלבי השמירה של הדמוקרטיה. בשעה שהם כלבי ציד של הדיקטטורה השלטונית של הפקידים והיועצים המשפטיים, העיתונאים הם מפיצי ההשמצות אויבי הצדק והמוסר האנושי", חתם את דבריו