ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין החליטה להעמיד לדין משמעתי את עורך הדין יורם שפטל בשל ההתבטאות החריפה שהשמיע נגד הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט.

כזכור, בחודש יולי האחרון, במהלך תוכניתו של שפטל ברדיו ללא הפסקה, הוא זעם על התנהלות הרמטכ''ל בכל הנוגע לפרשת אלאור אזריה, וכינה את איזנקוט "עלוב נפש, פקידון שמן במחלקת ביוב של איזו עירייה".

דבריו של שפטל עוררו סערה ואף גל גינויים מהמערכת הפוליטית. ההחלטה של ועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין התקבלה לאור תלונה שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד).

שטרן כתב בתלונתו כי "התבטאויותיו של עו"ד שפטל חורגות מכל קנה מידה של התנהגות בדרך ארץ. דברי הבלע שהטיח ברמטכ"ל איזנקוט נועדו לפגוע בו באופן אישי, בדימויו הציבורי ובתוקף סמכותו לפקד על הצבא''.

עו"ד שפטל אמר לערוץ 7 בעקבות החלטת ועדת האתיקה, ''לא יודע על מה מדובר, לא קיבלתי שום הודעה בנושא''.

נציין כי על פי הוראתו של מנכ"ל רדיו ללא הפסקה, פרסם שפטל הודעה באחת התוכניות ובה הביע התנצלות על דבריו. "ביום חמישי האחרון, במהלך השידור, כיניתי את הרמטכ"ל עלוב נפש, בלהט השיחה עם אחד המאזינים, אני מבקש להבהיר את הדברים. אני חוזר בי מהכינוי עלוב נפש", דברי שפטל.

הוא הוסיף, "כוונתי הייתה למתוח ביקורת על הרמטכ"ל בעקבות אירועי הר הבית. אינני מוצא לנכון להשתמש בדימוי גוף כביקורת, עמכם הסליחה. היום, ח' באב, אין מועד מתאים יותר לומר דברים אלה".