השר אריאל במד"א
השר אריאל במד"א צילום: דוברות מד"א

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל (הבית היהודי), הגיע הערב (שלישי) לחגוג סדר ט"ו בשבט במד"א בקרית אונו יחד עם עשרות בנות ובני השירות הלאומי במגן דוד אדום, שמשרתים כפאראמדיקים בניידות טיפול נמרץ, כחובשים במוקד החירום 101 ובאמבולנסים של מד"א.

במהלך המפגש, הוזמנו לברך על פירות ט"ו בשבט השר אורי אריאל, מנכ"ל מד"א אלי בין ונציגי מתנדבי השירות הלאומי ליאור איינהורן, רייצ'ל ומלכי קונן ויעל ערבה.

ליאור סיפר לשר על פעילותו במסגרת השירות בתחנת מד"א בפתח תקווה והאחיות רייצ'ל ומלכי קונן, תושבות אפרת שפועלות כפאראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי בעיר לוד, סיפרו כי עלו לארץ מארה"ב בשנת 2009, וכיום הן מרגישות סיפוק נוכח ההתנדבות שלהן במד''א והפעילות להצלת חיים.

בהמשך שמע השר ממתנדבת השירות הלאומי, חובשת רפואת חירום במד"א יעל ערבה על הפעילות שלה במוקד הכוננים של מד"א. בנוסף הוזמן לברך ד"ר סטנלי הרטמן, רופא מתנדב מהיחידה הבינלאומית של מד"א ותושב קנדה שבימים אלו סיים את הסדנא לטיפול באירוע רב נפגעים השלישית שלו בארץ.

"מגן דוד אדום היא כמו משפחה שניה שלי", העיד, ''בכל פעם שאני מגיע לארץ אני מגיע למד"א לעשות משמרות. גם בקנדה מבינים את החשיבות של מד"א".

שר החקלאות אריאל אמר כי ''השירות הלאומי לא פחות משמעותי משירות צבאי, הוא תורם לחוסן הלאומי באופן חשוב ביותר. יש במד"א מתנדבים שעושים לילות כימים ומלאכת קודש, 'כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם מלא'. השירות הלאומי הוא הסיירת החברתית של מדינת ישראל וכפי שבצה"ל שומרים על האזרחים, כך אתם במד"א שומרים על האזרחים ומצילים חיים".

''כששאלו אותי 'היכן כדאי לשרת? שירות לאומי או שירות צבאי?', השבתי 'הדבר החשוב ביותר הוא התרומה', שלושת בני שירתו בצבא ושלושת בנותיי עשו שירות לאומי, ראוי שכל אחד יבחר במסגרת בה הוא יוכל לתרום בצורה הטובה ביותר''.

השר אריאל הוסיף, ''ריגש אותי לשמוע את הסיפורים ששמעתי כאן ממתנדבי השירות הלאומי ואני בטוח שיש עוד הרבה. הערב אנחנו חוגגים את ראש השנה לאילנות, בתורה כתוב 'וְכִי תָבֹאוּ אֶל הָאָרֶץ וּנְטַעְתֶּם כָּל עֵץ מַאֲכָל', לנו בארץ יש מכל טוב, בט"ו בשבט כמו בכל השנה, הכי בריא לאכול פירות טריים. אז במקום פרי יבש תאכלו פרי פרש. ט"ו בשבט שמח לנו ולכל בית ישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר כי "מעבר לחקלאות, השר אריאל דואג גם להצלת חיים במדינת ישראל וביהודה ושומרון. לא במקרה השר הגיע לסדר ט"ו בשבט עם בנות ובני השירות הלאומי במד"א שלמעשה הם חלק מתפיסת העולם שלו, אך גם חלק מהתפיסה שכל אזרח במדינת ישראל צריך לתת את תרומתו למדינה ומגן דוד אדום זה חלק מהמדינה, חלק מהעשייה, חלק מהצלת החיים. אני מודה לך על הזמן שהקדשת ועל עשייתך הברוכה".