אוהדי בית"ר ירושלים פותחים במחאה

שחרור בניון, הרכש הזול והשתיקה הרועמת של אלי אוחנה, הוציאו את אוהדי בית"ר מהכלים. "לא ניתן לאיש כזה או אחר לפגוע לנו במועדון".

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ח

אוהדי ביתר ירושלים.
אוהדי ביתר ירושלים.
צילום: פלאש 90

לאוהדי בית"ר ירושלים נמאס. לאחר אינספור סערות תקשורתיות, ניהוליות ומקצועיות, הודיעו אמש בארגון האוהדים הירושלמי, 'לה-פמיליה' כי החליטו להסיר את הכפפות ולהתאחד כנגד מה שנעשה בקבוצה.

בהודעה שפרסמו בדף הפייסבוק שלהם, כתבו ראשי ארגון האוהדים כי לאחר שתיקה ארוכה מצידם, ולאחר שרובם הגדול התמקד בלעודד ולתמוך בקבוצה, כעת הם חוזרים להתאחד במטרה אחת - להגן על הקבוצה שלהם אותה הם אוהבים מפני הבעלים אלי טביב.

"עד כאן. לאחר אינספור מעשי ביזיון, השפלות, השחתה של הנפש הבית"רית ומעשים שפלים מצד בעלי הקבוצה אלי טביב כדי לפגוע בבית"ר ירושלים, ולאחר שאנו רואים שהקבוצה אינה בראש מעייניו, החלטנו שאהבתנו לקבוצה גדולה מאוד ולא ניתן לאיש כזה לפגוע בה", כתבו ראשי ארגון האוהדים הירושלמים.

טענות האוהדים הבית"רים סובבים סביב ההתנהלות המקצועית אבל לא רק. "אין רכש ראוי לקבוצה בסדר גודל של בית"ר ירושלים, אין סגל שרץ קבוע גם כשהוא מצליח, אין מאמנים שמחזיקים תחתיו מעמד יותר מחצי עונה או עונה (גם כשהם מצליחים), ולאחר שהדבר הכי חשוב שעליו עומד ההדר הבית"רי נפגע, החיבור הנפשי בין הקהל למועדון והקרע הענק שיוצרת הנהלת המועדון בכוונה כדי לכסות את עצמה מטעויות ע"י יצור מניפולציות על כך שהקהל אשם בכל המתרחש"

"בנוסף לכך הבעלים כל שנה ושנה מעמיד תקציב שכל בעלים פשוט יכול להעמיד, תקציב של קבוצה בינונית ומטה שההישגים והשאיפות שלה הן להגיע רק למקום השלישי לכל היותר או מקסימום להגיע לאירופה. לאחר שנתנו אינספור הזדמנויות ושקט תעשייתי לקבוצה ע"י ויתורים כואבים, החלטנו שאהבתנו לקבוצה היא גדולה מאוד ולא ניתן לאיש כזה או אחר לפגוע לנו במועדון".

כרגע הצעדים של האוהדים במחאה מתחילים בקטן, בהמשך המחאה עשויה להחריף. "אי לכך הוחלט להודיע לכל הקהל הגדול והמסור להגיע לאימון הקרוב ביום שישי כדי למחות על מצב הקבוצה. בנוסף לכך במשחק הקרוב מול מכבי חיפה אנו נבצע מחאה חוקית לחלוטין כולל פלקטים ושלטים,אנו מבקשים שהמחאה תהיה בדרך חוקית ונכונה ומבלי לפגוע בקבוצה ובשחקנים".

בארגון האוהדים שחלק מהם אחראים לקריאות הגזעניות בגינן תעמוד בית"ר לדין היום בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, יודעים כי הדעות עליהם ביציעים שונות ולכן ביקשו, "הכי חשוב שיהיה שיתוף פעולה מלא מכלל האוהדים. חשוב שהמחאה תעבור בדרך חוקית ללא מעצרים והתפרעויות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il