לפיד נגד הרבנים

"רבנים מקומם בקהילה, בבית הכנסת ובישיבה. צה"ל ימשיך לגייס נשים לכל התפקידים ואנחנו גאים בחיילות האלו'', אמר יו"ר יש עתיד.

חזקי ברוך , ט"ו בשבט תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: מירי צחי/TPS

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תוקף הבוקר (רביעי) את הרבנים שמתנגדים לשירות נשים בצה''ל.

"לצבא יש שרשרת פיקוד אחת - ורק אחת", אמר לפיד, ''רבנים הם לא חלק משרשרת הפיקוד הזו. רבנים מקומם בקהילה, בבית הכנסת ובישיבה. צה"ל ימשיך לגייס נשים לכל התפקידים ואנחנו גאים בחיילות האלו''.

לדבריו, ''הצבא צריך לגלות אפס סובלנות לסרבנים וגם למי שקורא לסרבנות. סרבנות לא תתקבל. לא משמאל ולא מימין''.

בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר לפיד כי ראש הממשלה נתניהו ייחקר בפרשת הצוללות. "אני לא אומר את זה מהמקום הפוליטי, אני העדתי בפרשה, אני מכיר גם את החלקים שלא פורסמו.

''נתניהו לא היה שחקן משנה בעסקת הצוללות. הוא ניהל אותה באופן אישי. הוא מידר את כל הגורמים המקצועיים מלבד שלושת מקורביו - שמרון, מולכו ואבריאל בר יוסף.

''אנחנו יודעים היום, ועל כך אין מחלוקת, שכסף החליף ידיים. מתחת לשולחן. האנשים הכי קרובים לראש הממשלה גזרו קופון. אם נתניהו ידע, הוא ילך לכלא. אם הוא לא ידע, קרה לו משהו. אני מכיר את נתניהו יותר מ-20 שנה. נתניהו של פעם לעולם לא היה נותן לזה לעבור לו מתחת לרדאר''.

לפיד תקף את נתניהו, ''אם בנושא כזה, עם המשמעות האסטרטגית הזו, הוא לא ידע, אז הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה. זה בטחון המדינה. זה קודש הקודשים. על זה אי אפשר לעבור בשתיקה".