המפכ"ל לשעבר: לא כל הטרדה זה אונס

אסף חפץ לא נבהל מהתלונות נגד ניצב רוני ריטמן. "לאדם יש תקלות בקריירה, צריך להכניס דברים לפרופורציות. גם לי היו אירועים".

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ח

אסף חפץ
אסף חפץ
צילום: פלאש 90

מפכ"ל המשטרה לשעבר, רב ניצב בדימוס אסף חפץ, התייחס הבוקר (רביעי) לתלונות של הקצינה צ' נגד ניצב רוני ריטמן, מפקד יחידת להב 433 הפורש.

חפץ מתח ביקורת על החלטת הרמפכ''ל רוני אלשיך לנזוף בריטמן, ואמר לרשת ב' כי "הנזיפה של המפכ"ל רוני אלשיך בריטמן הייתה נזיפה לפרוטקול ולא ראויה. התלונות נגד ריטמן הן דבר זניח, ואירועים כאלה קורים לכולם. אני חושב שמדובר בקצין מצוין".

"גם אם זו הייתה הבת שלי הייתי אומר גם לה שזה זניח. יש דברים כאלה בחיים. צריך להתנגד להם אבל צריך גם לקחת אותם בפרופורציות. גם לי היו אירועים, לא אחד ולא שניים. אני הואשמתי בעבר בהדלפות ומוניתי להיות מפכ"ל", הזכיר חפץ.

"טוב מאוד שנלחמים בהטרדות אבל אסור לצאת מפרופורציות. לא כל הטרדה היא אונס. תפקידו של מפכ"ל הוא לאזן את המערכת. אלשיך הצליח לאזן את המערכת ולייצב אותה, ועכשיו שוב פרשות מלפני כמה שנים מערערות את היציבות".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה ברשת ב' את דברי חפץ. "אני בהלם, כיוון שחפץ היה מפכ"ל ראוי - הייתי בטוחה שהוא הולך להיות סמן מוסרי ואז יוצאת מפיו תשפוכת של דברי בלע והבל.

"בעיני רוחו המערכת זה רק גברים, ואותה קצינה היא כלל לא המערכת. מבחינתו היא סרח עודף והוא לא סופר אותה בכלל. לא עולה על דעתו של חפץ כי חלק מיציבות המערכת זה ששוטרות וקצינות יוכלו להתנהל בלי שגופן ונפשן יהיו למרמס על ידי המפקדים שלהן".