פתח תקווה:
ההסתדרות תפסיק להיאבק ברבנות

לאחר שרוב העסקים בעיר כבר סיימו את המעבר למתווה הכשרות החדש, גם ההסתדרות מסירה את התנגדותה.

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תשע"ח

הרב מיכה הלוי בכנס משגיחי כשרות
הרב מיכה הלוי בכנס משגיחי כשרות
צילום: הרבנות פתח תקווה

לאחר חודשים ארוכים בהם ההסתדרות יחד עם קבוצת משגיחים בפתח תקווה פעלו נגד מתווה הכשרות החדש שהובילה רבנות העיר, נראה שמאבקם הגיע לסיומו.

במכתב ששלח יו"ר החטיבה הדתית בהסתדרות, אלי מלאכי, למשגיחי הכשרות בפתח תקווה, נאמר כי "בדעת ההסתדרות לפעול כעת למעבר להעסקה במתווה החדש תוך שמירה על זכויות העבר של המשגיחים".

כזכור, במועצה הדתית פתח תקווה הודיעו לאחרונה על מעבר להעסקת המשגיחים באמצעות חברה שתהיה כפופה לרבנות ולמועצה, זאת על מנת להפסיק את המצב שהיה קיים עד כה, כאשר המשגיח קיבל את שכרו מבעל העסק, מה שמהווה בעיה הלכתית וחוקית.

המהלך של המועצה הדתית והרבנות בפתח תקווה זכה לתמיכה בין-מגזרית חסרת תקדים, הן מצד רבני ונציגי הקהילות בכל רחבי העיר והן מצד בכירי הציבור החרדי בעיר.

יצויין כי במועצה הדתית פתח תקווה טענו מלכתחילה כי תנאי המכרז נקבעו כך שיאפשרו תיקון והעלאה של רמת הכשרות תוך שמירה על שכרם של המשגיחים ואי הכבדה על בעלי העסקים.

יו"ר המועצה הדתית, עופר אברהם, התייחס לאחרונה לסוגייה ואמר כי מעבר לבעיה ההלכתית והחוקית, במצב שהיה קיים עד היום משגיחים שהועסקו ישירות על ידי בעלי העסק לא קיבלו את זכויות העובד הבסיסיות המגיעות להם וגרוע מכך, לעיתים אף קיבלו תשלום במזומן וללא תלוש, כך שההסדרה צפויה לא רק להיטיב עם הכשרות אלא גם להבטיח את זכויות המשגיחים.