הרב אליהו עונה לשר הביטחוןאלירן אהרון

רבה של צפת הרב שמואל אליהו ממשיך למתוח ביקורת חריפה נגד הרמטכ"ל וראשי צה"ל על רקע השירות המשותף לגברים ונשים בצה"ל.

בכנס העולמי לדיני ממונות התייחס הרב אליהו לדברי שר הביטחון לפיהם, ''כל מי שלא מקבל את המציאות שרק המפקד נותן את הפקודה - אין לו מקום. אני בצורה הכי ברורה הבהרתי שגם הרבנים שמנסים לערער על המציאות הזו לא תהיה להם דריסת רגל בצה"ל, זה לא יכול להיות".

הרב אליהו תוקף ואומר כי "כרגע האידיאל בצה"ל הוא שתי דמויות על מגדריות, שיוויון מלא בין המינים. אין הבדל - זה היעד. אשה תלבש כלי גבר. לטשטש את הגבולות. הרכבת הזו דוהרת אך אפשר לעצור אותה. הצבא שייך לאבא של ליברמן? מה זו החוצפה הזאת? אתה תסתום לנו את הפה? אנחנו נעמוד מול הרכבת הדוהרת", הצהיר הרב אליהו.

"אמרו לי בחוגים חרדיים 'אם ככה הצבא מתנהג אליכם ומבזה אתכם תגידו שלום. תחסמו צמתים וזהו'. אם צה"ל יחלש ב-30 אחוז של הציונות הדתית - זה מחיר שאף אחד לא מוכן לקחת על ראשו. כמה ניתן להתעלם מהמציאות ולמתוח את החבל?".

לדברי הרב אליהו, "הרמטכ"ל צריך להבין שחבל שנמתח ונמתח ונמתח בסוף יקרע. ראיתם איך דובר צה"ל משקר ובז לדתיים? אומר דברים שלא היו ולא נבראו על גיוסי בנות דתיות לצה"ל? יש פה מלחמה, ובמלחמה הזאת אפשר לנצח וצריך לנצח. אנחנו לא פטורים מהצורך להלחם וצריך לדעת - התלמידים ביידים שלנו, לא שלהם. גם הבנות מהאולפנות שלנו. צריך לפעול בכל המישורים".

"רק בישראל וצפון קוריאה יש חובת גיוס נשים. ראש אכ"א אמר שזה לא עניין צבאי אלא ערכי. צריך להלחם בסתימת הפיות, ואם חושבים שנעמוד מהצד כשכל זה קורה, אז אני קורא לכל אחד מכם לטלפן אישית לנפתלי בנט ולמחות על המצב", סיכם הרב אליהו.

הרב רחמים ניסימי יו"ר רשת 'שעלים' ציין כי "הכינוס לא בא לחזק את הרב שמואל אליהו אלא הרב אליהו בא ומחזק אותנו. העם איתנו וכדאי שהתקשורת תבין את זה. המאבק פה על הרוח ואנחנו מחזקים את המסורת והיהדות".

יור נעמת גליה וולוך הגיבה לדברי הרב אליהו, "אכן יש פה מלחמה- על ערכיו של צה״ל ועל ערכיה של מדינת ישראל. צבא העם יהיה צבא בו משרתים נשים וגברים ומי שמוציאים עצמם אל מחוץ למחנה אלו אותם רבנים קיצונים- תרומת הנשים לצה״ל ולישראל גדולה בהרבה מתרומתם ודברי הבלע אליהם אנו נחשפים לא ישנו את המשך שילוב הנשים בכל מקום בצבא ובחברה הישראלית. נשים יכולות לפקד על טייסת, לגעת בשמיים וכל הדרך חזרה- לוחמות יש ותהיינה באוויר, בים וביבשה. הגיע הזמן להתקדם".