לפיד והרב אוהד טהרלב
לפיד והרב אוהד טהרלב צילום: דוברות

הרב אוהד טהרלב, מרבני בית הלל וראש מדרשת או"ת לינדנבאום מבית רשת אור תורה סטון, מגיב לדברי הרבנים בציונות הדתית נגד גיוס בנות לצה"ל.

"מאד צורם לאוזן שרב עיר קורא למלחמה באדם רב זכויות כמו הרמטכ"ל. לא כך דרכה של תורה. הרמטכ"ל עושה לילות כימים למען בטחונה של מדינת ישראל, ולמען כך שכל חלקי עם ישראל יוכלו לשרת בצבא. על תלמידי חכמים להרבות שלום בעולם גם במאבקים בתחום הציבורי.

יש תחושה שיש לחץ גדול באוויר, הרבנים שמדברים נמצאים בחרדה גדולה שהם מאבדים את כוחם בציבור, ולכן אומרים את המשפטים הלא מבוססים האלו. כל פעם שמגיע הזמן שבנות צריכות להחליט לאן דרכן, יוצאות כל מיני קריאות נגד השירות בצבא, אבל הבנות הדתיות מצביעות ברגליים ולמעשה הרבנים משיגים בדיוק את הדבר ההפוך.

''הראיה לכך שהמובחרות מהבנות הדתיות צובאות על המדרשות השונות שלהן תוכניות מסודרות עם הצבא. כך גם ההרשמה למדרשת או"ת לינדנבאום כבר נסגרה, ולמעלה מ-100 בנות יתחילו בשנה הבאה ללמוד תורה ולהכין עצמן מבחינה תורנית ועמוקה לתרום לעם ישראל בשירותן הצבאי", אמר.

"אני מחזק מאד את הבנות הדתיות הבוחרות להתגייס ובתוכן את מאות תלמידותינו שמשרתות בצה"ל, אשר מקיימות מצווה גדולה ומוכיחות שהמציאות חזקה מכל דמיון או אמירה מפוחדת. אני ממשיך לחזק את ידי ראשי מערכת הבטחון ובראשם הרמטכ"ל, על מאמציהם הרבים לאפשר לכל חלקי עם ישראל לשרת בצבא על פי אמונתם ודתם".