הערב התקיים כנס וועדת החקירה לרצח רבין במלון ווינדמיל. הכנס נערך הערב בשפה האנגלית כשערב לפני כן נערך כנס זהה בשפה העברית. אנשי הוועדה הם: הפרופ' הלל וייס, הפרופ' אריה זריצקי, הרו"ח יעקב וורקר, הבימאי והשדרן אדיר זיק והד"ר דוד חן. הועדה קוראת להקמת וועדת חקירה ממלכתית ציבורית שתחקור מי ירה בראש הממשלה.

פרופ' אריה זריצקי מחברי הועדה סיפר לכתבתנו רותי אברהם שהמימצאים הרבים הזורמים אל שולחן הועדה מוכיחים כי לא יתכן שיגאל עמיר היה הרוצח. ישנן כמה תיאוריות אומר זריצקי באשר לאופן בו בוצע הרצח ועל ידי מי, אך זו של ברי חמיש שהוצגה בפני באי הכנס, היא המפותחת ביותר.

לדבריו בין ההרצאות הרבות שנישאו אתמול בפני הציבור שמילא את האולם מפה לפה, היתה הרצאתו של קצין משטרה שהביא כדוגמא לדרכי פעולתה של המערכת המשפטית ושל הפרקליטות את ענינו של עמוס ברנס שקיבל לאחרונה הודעה כי כתב האישום נגדו בוטל, וזאת לאחר מאבק ממושך בן עשרות בשנים להוכחת חפותו מאשמת רצח רחל הלר.

זריצקי ציין כי המימצאים הרבים מעידים גם על כך שאנשים רבים מסתירים מידע ואף משקרים.

אל חברי הוועדה הצטרפה גם חוקרת ממרכז רבין שבאה לשמוע את הגילויים החדשים הזורמים אל שולחן הוועדה הציבורית מדי שנה.

חבר נוסף בוועדה הד"ר דוד חן מומחה לכלי דם, משמש כמנתח בכיר בבית החולים אסף הרופא, אמר כי בכל הדוחו"ת הרפואיים הנוגעים להתנקשות ברבין פרט לזה של יהודה היס מהמכון הפתולוגי, מופיעה פגיעה בעמוד השדרה.

"האנרגיה מפגיעת כדור בעמוד השדרה" אומר הד"ר חן "חייבת לגרום לאדם שנורה שוק .. רפלקס של כאב.. רפלקס של התכווצות" למרות זאת" אומר הד"ר חן "בסרט השחזור של רוני קמפלר רואים את רבין מפנה פניו לאחור..עושה צעד וחצי לכיוון המכונית. אדם שנפגע בעמוד השדרה איננו מסוגל לבצע צעד שכזה" קובע הד"ר חן.

הד"ר חן מציין כי "הסרט של רוני קמפלר איננו אלא פוטו מנטאז' מכאן ועד להודעה חדשה. הראש של יגאל עמיר קטן ב50% מראשיהם של כל האנשים מסביב, רואים גם שהוא יורה ביד שמאל ואפילו השופט שמגר שאל "מה הוא יורה ביד שמאל?" הרי אנחנו יודעים שהוא ימני.. בנוסף הפיאות שלו קצרות (בסרט) צייר חילוני לא שם לב לזה אבל ליגאל עמיר היו פיאות עד קצה האוזן. וחוץ מזה בסרט היד של עמיר ארוכה יותר ב50% מאשר יד נורמאלית של אדם ואת זה אני אומר בתור רופא"

הד"ר חן שהחל לחקור את האירוע בעצמו מצא כי היה שוני גדול בין הכדורים שהוצאו מגופו של רבין המנוח, לבין אלו שנמצאו באקדחו של עמיר. הראשונים היו עשויים עופרת והאחרונים מנחושת.

"מדובר בדפוס התנהגות של יהודים" אומר הפרופ' הלל וייס. "מדובר בביום רצח.. השב"כ פשוט רצה לביים רצח... זה לא יכול להיות. הזוועה הגדולה היא בביום של הרצח... איך שלטון מרשה לעצמו להכשיל עם שלם להכפיש את כל הימין ולהפוך אותו ללא לגיטימי בצורה כל כך צינית ואכזרית. רצו להכשיל את הימין ההתנחלויות הדוסים, החרדים, הכל היה כשר בעיניהם"

הפרופ' אריה זריצקי אמר כי לדעתו היו שתי קנוניות: אחת להכפשת הימין "וכנראה שרבין היה מעורב בזה" והשניה "מישהו שידע וניצל את העובדה ורצח את ראש הממשלה".

יו"ר הוועדה הרו"ח יעקב וורקר אמר כי פגש בעבר את בתו של רבין דליה פילוסוף: "הבאתי לה לכנסת מסמכים ובהם הדו"ח הסודי של וועדת שמגר שכותרתו אבישי רביב"
היה כתוב שם שאת הפוטו מנטאז' של רבין במדי אס אס עשה אבישי רביב שאף הציג אותה בפני כתב הטלוויזיה ניצן חן... דליה היתה מופתעת.. היא ספרה לי שאמא שלה שמעה מפי אנשי שב"כ שלקחו אותה למשרדיהם כי "זה לא אמיתי" ומשם היא טלפנה ואמרה לה "אל תשימי לב למה שמשדרים כעת כי זה לא אמיתי"

וורקר טוען כי "מישהו ידע שיש תרגיל... התלבש עליו ורצח את רבין"

"הסרט של קמפלר" אומר הד"ר חן "הוא זיוף מכאן ועד להודעה חדשה".

עוד כתבות בעניין רצח רבין:
רופא מביה"ח אסף הרופא קבע: רבין לא נרצח מכדורים מאקדחו של יגאל עמיר


העיתונאי ברי חמיש: הגיעו לידיי מסמכים המוכיחים שיגאל עמיר לא רצח את רה"מ רבין