איל בן ראובן
איל בן ראובן צילום: חזקי ברוך

על רקע הסערה סביב גיוס נשים לוחמות, התראיין היום (ה') ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני) לרדיו 101.5FM ולא חשש לומר כי ישנם תפקידים קרביים שנשים לא מסוגלות לבצע בשל השוני הפיזי מהגברים.

"בנות, נכון לעכשיו, מתקשות לדעתי להיתקע בעייתא א-שעב, בלבנון, עם טנק מרכבה, צריך להחליף זחל וזה כבד מאוד וזה קשה מאוד, אז אני לא ממהר לתת הצהרות בעניין הזה ואני אומר, גם אני חושב שלאט לאט, בואו נבדוק את הדברים האלה בצורה איטית וממוקדת.

"נבדוק גם את הבדיקות הפיזיולוגית, מה המשמעות של הדברים האלה. כל מי שאומר 'אי אפשר בכלל' לעומת מי שאומר: 'בנות יכולות לעשות הכל', כי גם את זה אני שומע בוועדת חוץ וביטחון מכל מיני חברי כנסת. אני לא מסכים בקיצוניות הזאת".

כנשאל האם נשים לא יכולות לעשות הכל, השיב: "היום התשובה היא לא, אני חושב שלקחת בת ולשים אותה בסיירת גולני זה לא ילך, זה לא ילך מבחינה פיזיולוגית".

אתמול התראיין יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), לרדיו 101.5FM, ואמר כי "אי אפשר להוריד את הרמה הצבאית של צה"ל כדי לאפשר גיוס נשים. היום אני שומע שיש החלטה בצה"ל להוריד את הרמה המבצעית כדי לאפשר לנשים להתגייס לחטיבות קרביות, אני חושב שזה דבר לא נכון.

"גבר נולד שונה מאישה, ואישה יש לה יתרונות שאין לגבר, לגבר יש יתרונות שאין לאישה, ככה הקדוש ברוך הוא ברא אותנו, ואנחנו צריכים פשוט לקבל את זה".

עוד הוסיף ח''כ זוהר, "לא הייתי רוצה שהבת שלי תסכן את בריאותה באופן קיצוני כדי לשרת ביחידה קרבית. אם יש לה את היכולת הפיזית לשרת ביחידה קרבית, אין לי שום בעיה עם זה, אבל אם אין לה את היכולת הפיזית, כמובן שאני הייתי אומר לה לא לשרת בשירות קרבי, כי אני לא רוצה שהבת שלי מחר בבוקר, תהיה לה נפילת רחם, או בעיות ברכיים, מה שקורה לבחורות רבות שמשרתות בשירות קרבי, כי הדבר הזה לא חכם ולא נכון''.

זוהר שב והדגיש כי "ההחלטה של צה"ל להוריד את סף הדרישות הקרביות כדי לאפשר לנשים להשתלב ביחידות קרביות זאת החלטה לא נכונה שיכולה אחר כך להיות בעוכרינו".