"אי אפשר להלך אימים על רבנים"אלירן אהרון

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס הערב (חמישי) להתבטאויות של שר הביטחון ליברמן כלפי רבנים המעבירים ביקורת על גיוס בנות לצה"ל.

"אי אפשר לסתום את פיות הרבנים ולהלך עליהם אימים בתפקידים או בתקציבים. רבנים יכולים וחייבים לומר את דעתם - דעת התורה - כפי שהם מאמינים בה ללא פחד וללא מורה.

''בדיוק כפי שמותר לאחרים לתקוף את היועמ"ש שעדיין לא הגיש כתב אישום נגד נתניהו, או כמו שמותר לתקוף את המפכ"ל בשל התנהלותו בפרשת ריטמן, כך מותר להעביר ביקורת על מפקדי צה"ל. לא יעלה על הדעת שלכולם מותר לדבר ורק רבנים צריכים לסתום את הפה", אומר סמוטריץ'.

לדבריו, "עם כל הכבוד גם לליברמן וגם ללפיד, הם שני אנשים שלא תרמו לביטחונה של ישראל פרומיל ממה שתרמו כל הרבנים האלה בהעמדה של אלפי תלמידים הן בלימוד התורה שמסייע לביטחונה של ישראל והן בהעמדת תלמידים שממלאים את שורות צה"ל ביחידות הכי מובחרות, הרבה מעל ומעבר לחלקם היחסי באוכלוסיה".

סמוטריץ' חושב שמדובר בבעיה רוחבית בצה"ל. "משהו לא טוב עובר על צה"ל ומפקדיו. מדובר בחדירה של אג'נדות פמיניסטיות רדיקליות ואלו לא רק דברים שאני אומר. יש ניסיון לחנך את החברה דרך החדרת אג'נדות לצה"ל וזה דבר מסוכן. חובתם של הרבנים ושל כל מי שצה"ל יקר לליבו, לצאת חוצץ נגד המגמות הללו".

"הרמטכ"ל הוא לא איש רע, חלילה, הוא איש טוב שחפץ בטובת צה"ל ומדינת ישראל. יש לנו ויכוח ערכי ומקצועי איתו - וחובה לנהל את הויכוח הזה", מסכם סמוטריץ'.

הוא מתייחס גם לקמפיין השמאל הדורש שלא לגרש מסתננים מישראל. "חלק אחד מהקמפיין הזה אלו אנשים שהיו רוצים לראות את המדינה כ'מדינת כל אזרחיה' ולטשטש את זהותה היהודית - וחלק מהדרך לעשות זאת היא לייבא ארצה עשרות או מאות אלפים של גויים שיסתובבו כאן בישראל. כדי לקדש את המטרה הזו - כל האמצעים כשרים - אפשר להשוות ולזלזל ולפגוע בזכר השואה, וזה נורא ואיום".

"חלק אחר של אנשים הם כאלו שאני רוצה לדון אותם לכף זכות, שיש להם תפיסה מוסרית עקומה", מוסיף חבר הכנסת.

לדבריו, "'עניי עירך קודמים' - האתגרים שמדינת ישראל מתמודדים איתם היא כאלה שאנחנו לא רוצים ויכולים לקלוט כאן את אותם מהגרי עבודה. טוב כאן, ואת הטוב הזה אנחנו צריכים לשמור עבור העם היהודי, ולהשקיע את כל המשאבים שלנו בחיזוק העם היהודי. אין שום דבר מוסרי בלהיות לשכת העבודה של יבשת אפריקה".