לוחמי גדס"ר גולני מוכנים למלחמה

בגשם ובקור תרגלו הלוחמים תרחישי לחימה, המאתגרים את הלוחמים ובוחנים את היכולת שלהם להילחם בצורה רציפה ומתמשכת.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ח

לוחמי גדס"ר גולני מוכנים למלחמה-ערוץ 7
לוחמי גדס"ר גולני בתרגיל
צילום: דובר צה"ל

יחידת גדס״ר גולני תרגלה בימים האחרונים תרחישים שונים במתארי הלחימה הצפוניים, המאתגרים את הלוחמים ובוחנים את היכולת שלהם להילחם בצורה רציפה ומתמשכת.

התרגיל נועד לשפר את הכשירות והמוכנות של הלוחמים ולהביא אותם ליכולת התמודדות מול כל תרחיש, כמו לחימה לילית, תפקוד תוך משימות משתנות, התמודדות עם איום ארטילרי, פעילות רגלית ממושכת ופעילות על גבי הנמר הייחודי של חטיבת גולני.

הגדס״ר מאחד בתוכו את פלוגת סיור, פלוגת החבלה וההנדסה והעורב. לוחמי כל הפלוגות בגדס״ר עוברים הכשרה של שנה וחודשיים אך כל אחת מתמקדת בתחום לחימה שונה.

הפלס״ר עוברים הכשרה באימוני לוחמה בטרור, הפלחה״ן בחבלה והעורב בטילים נגד טנקים. התרגיל הגדודי התקיים במשך חמישה ימים וחולק לתרחישים שונים כאשר החיילים תורגלו במקומות שונים, הן בגליל והן ברמת הגולן.

מפקד גדס״ר גולני, סא״ל שמעון סיסו, אמר לערוץ 7 כי ״המטרה המרכזית בתרגיל היחידה היתה להכין את הכוח לתרחיש של מלחמה. הוא כלל בתוכו אקטים מקצועיים, אינטנסיביים ומאתגרים מאד, תנועות בין מקומות שהסתיימו בחרמון ולכל זה התווסף גשם, קור וערפל שלא הצליח לעצור את היחידה לעמוד במשימתה ולבצע את התרגיל בהצלחה״.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל