פעיל להט"ב תובע את הרב עמיחי אליהו

יו"ר אגודת הלהט"ב לשעבר דורש פיצויים בגובה 350,600 ש"ח לאחר שנמנע ממנו להיכנס לאירוע של ארגון "רבני קהילות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשע"ח

הרב עמיחי אליהו
הרב עמיחי אליהו
צילום: מרים צחי

אמרי קלמן, לשעבר יו"ר אגודת הלהט"ב בישראל, הגיש תביעה דיבה נגד הרב עמיחי אליהו וארגון "רבני קהילות".

בכתב התביעה שהגיע לידי ערוץ 7 טוען קלמן כי הרב אליהו והארגון שבראשו עומד הרב, השפיל והפלה אותו על רקע נטייתו המינית.

לטענת התובע, בשל העובדה שהוא משתייך לקהילת הלהט"ב, נמנעה כניסתו לכנס רבני קהילות שהתקיים באפריל 2017 בבית הארחה "בית וגן" בירושלים, ועסק בהתמודדות עם סוגיית הלהט״ב.

קלמן סיפר בתביעה שהגיש כי רכש כרטיס לכנס כאיש חינוך, אך כניסתו נמנעה, פרטיו נמסרו לתקשורת והוא "נחשף להתנהגות שכל כוונתה היתה לבזותו ברבים''.

"דמם של חברי הקהילה הגאה וביניהם התובע אינו הפקר ושמם הטוב אינו שווה פחות", נטען בכתב התביעה. ''אין להתיר שימוש בהשפלתם של חברי וחברות הקהילה הגאה וביניהם התובע על מנת להשיא רווח חברתי, תקשורתי, פרסומי ו/או כל רווח אחר.

''כניסתו של התובע לכנס נמנעה רק בשל נטייתו המינית של התובע ובו בזמן שימשה לניגוחו, השפלתו, ולהשאת רווח פרסומי חינמי'', נכתב.

קלמן דורש מבית המשפט לקבל מהרב אליהו ומארגון רבני קהילות, פיצוי כספי בגובה 100 אלף שקלים, "לאור מעשיהם החמורים של הנתבעים, עוצמת הדיבה כמו גם חריפותה, השפעתה על הקהילה הגאה כולה כפי שהתכוונו הנתבעים לעשות במעשיהם".

בנוסף, קלמן דורש 150,600 אלף שקלים בגין מניעת כניסתו לאירוע, על אף שרכש כרטיס, רק בשל נטייתו המינית ושייכותו לקבוצה דתית אחרת.

הוא גם דורש 100 אלף שקלים נוספים "לאור הפרת חוק הגנת הפרטיות מעצם העברת המידע לגורם שלישי ומסירת פרטי הנתבע שלא למטרה שלשלמה הם נמסרו ולצורך השאת רווח''.

כמו כן מתבקש בית המשפט לחייב את הרב אליהו לפרסם על חשבונו התנצלות על התנהלותו הפוגענית לכאורה.