"מבקשים הרתעה שתמנע את הרצח הבא"אלירן אהרון

בית המשפט העליון דן הבוקר בעתירה לבג"ץ אותה הגישו בני משפחת סלומון שבני משפחתם - האב יוסי סלומון, הבן אלעד והבת חיה הי"ד - נרצחו בפיגוע הקשה בישוב נווה צוף לפני מספר חודשים.

בבג"ץ דורשים בני משפחת סלומון כי בית המחבל אשר ביצע את הטבח הנורא ייהרס כולו, ולא רק חלקו כמו שנהרס עד כה. את הבג"ץ הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את בני המשפחה בדיון.

מיכל סלומון אמרה לפני הדיון: "באנו היום לבקש מבית המשפט לתקן את המצב שנוצר ולהרוס את בית המחבל בצורה מלאה. בית המחבל נהרס בצורה חלקית בלבד, בעקבות פרשנויות מוטעות בפסיקות קודמות, במקרים שדומים לאלו. לא באנו לחפש נקמה".

"נקמה או כל עונש אחר לא יחזיר לנו את אלעד, יוסי וחיה ואת החיים שקדמו לרצח. באנו לבקש מבית המשפט ליצור הרתעה כזו שתמנע את הרצח הבא ותמנע ממשפחות אחרות להיות במצב שאנחנו נמצאים בו ולחיות בסבל ובכאב רב", הוסיפה סלומון.

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את משפחת סלומון מטעם עמותת 'חוננו' אמר, "אנחנו רואים את השבר הגדול שיש למשפחות שנפגעו מהטרור, ולכן חשוב לנו לעשות הכל כדי למגר את אותו טרור איסלאמי רצחני. במקרה הזה, ודאי שהרס הבית היה צריך להיות מוחלט כדי לשדר שהטרור לעולם לא ישתלם".

"המדינה שגתה ולא הרסה את כל הבית. אנחנו חושבים שזו טעות מהותית וגם טעות משפטית גדולה ואת זה נוכיח במהלך הבג"ץ", סיכם בלייכר.