"מצפים לשינוי דפוסי הצבעה באו"ם"

סגנית שר החוץ נפגשה עם שגרירים ישראלים וביקשה מהם להגביר את המאמצים להשפיע על כמה שיותר מדינות לעמוד לצד ישראל בזירה הבינלאומית

ניצן קידר , י"ט בשבט תשע"ח

חוטובלי נואמת בפני השגרירים, היום
חוטובלי נואמת בפני השגרירים, היום
צילום: אלרם מנדל, משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי שוחחה היום עם דיפלומטים בכנס שגרירים ישראלים מאמריקה הלטינית, אסיה ואפריקה במשרד החוץ:

"בחדר הזה יושבים נציגי דיפלומטיית ההווה והעתיד. העמקנו קשרים כלכליים עם מדינות חשובות באמריקה הלטינית, עם מדינות אסיה כמו הודו וסין ושדרגנו את יחסינו עם מדינות אפריקה. הביקורים ההיסטוריים של ראש הממשלה נתניהו בהודו, אפריקה ואמריקה הלטינית מאיצים את העמקת היחסים עם מדינות אלה", אמרה חוטובלי.

היא תייחסה לנושא העברת השגרירות האמריקנית לירושלים ואמרה לשגרירים: "לאור הכרזת טראמפ ההיסטורית בדצמבר האחרון, המשרד החל את פעילותו למינוף וצירוף מדינות נוספות שיעבירו את השגרירויות שלהן לירושלים. לכל אחד מכם תפקיד חשוב בקידום הנושא במדינות היעד."

סגנית השר חוטובלי התייחסה גם לתכנית הפיתוח והסיוע של ישראל למדינות ואמרה כי "זו תכנית הדגל של משרד החוץ ומהווה למעשה את הפעילות הדיפלומטית החשובה ביותר שלנו ברחבי העולם. אנו מצפים לשינוי דפוסי ההצבעה באו"ם ובפורומים הבינלאומיים של מדינות שבאופן מסורתי לא נהגו להצביע עם ישראל ולאור העמקת שיתופי הפעולה חשוב שתדרשו בכל מדינה שהעמידה לצד ישראל צריכה לבוא לידי ביטוי גם בזירת האו"ם".