יעל שבח לערוץ 7:
השמחה מהולה בעצב, עכשיו נרים את הראש

אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד בראיון לערוץ 7 לאחר החלטת הממשלה להסדיר את חוות גלעד. "אנחנו נותנים פה תשובה לאומית מאוד חזקה''.

יוני קמפינסקי, חוות גלעד , י"ט בשבט תשע"ח | עודכן: 09:33

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי, מגיבה על החלטת הממשלה להסדיר את חוות גלעד ולהפוך אותה ליישוב מן המניין במועצה האזורית שומרון.

''אני עדיין בשלושים, מנסים איכשהו למצוא את עצמנו בתוך כל השמחה הזאת. העצב מהול בשמחה מאוד גדולה. ברור לנו שפועלים ישועות מלמעלה כדי שדברים יקרו כמו שצריך והנה זה עובד, ברוך ה'", מברכת האלמנה.

שבח מביעה צער על כך שהסדרת היישוב מתאפשרת רק לאחר רצח בעלה, "מסתבר שצריך שייהרג יהודי כדי להשיג אישורים להתיישבות. אין נחמה אבל זה המעט. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו קצת להרים את הראש ולשמוח אחרי שקרה דבר כזה. ניסו לפגוע בלאומיות שלנו ואנחנו נותנים פה תשובה לאומית מאוד מאוד חזקה".

האלמנה מסכמת את שבוע הניחומים שכלל מפגשים רבים עם אישי ציבור ובכירי הצבא, "הם התרגשו מהסיפור בסופו של דבר. הם הסכימו להתגייס לטובת העניין ולעזור לנו עם זה".

בתוך כל זה, היה מקום לאבל הפרטי והאישי שלך?

"כל הזמן הייתה התנדנדות בין אם זה אבל פרטי או לא, אבל אלה החיים שלנו, היה לי בעל מאוד מאוד ציבורי - כל מה שהוא עשה היה בשביל כולם. חוות גלעד זה משהו אחר, אין מעטפת שתיגמר אחרי השבעה, לא אמצא את עצמי לבד. הקהילה כולה מתאבלת כמעט כמוני, יש לי משפחות תומכות וכולנו ביחד בסיפור הזה".

מה המסר שלך לעם ישראל?

"תבואו. פשוט תבואו, אין מה להגיד. תבואו לחוות גלעד, תבואו לראות ולהרגיש. מספיק עם המחלוקות ועם המריבות. מספיק עם השאלות. פשוט תבואו".