ח"כ פולקמן:
שירותי החירום של מד"א - הטובים בעולם

יו"ר סיעת כולנו ביקר במטה המרכזי של מגן דוד אדום וקיבל סקירה מקיפה על הארגון ופעילותו המשמעותית.

רעות הדר , י"ט בשבט תשע"ח

ח"כ פולקמן במוקד 101
ח"כ פולקמן במוקד 101
צילום: דוברות מד"א

יו"ר סיעת 'כולנו' חבר הכנסת רועי פולקמן ביקר היום (ראשון) במוקד הלאומי המשולב של מד"א בקרית אונו.

במהלך הביקור קיבל ח"כ פולקמן סקירה נרחבת מפי מנכ"ל מד"א אלי בין על מגוון פעילויות הארגון, בהם שירותי הדם של מד"א ופרויקט 'נאמני חיים', שבמסגרתו גויסו עד כה 21,000 בעלי הכשרה רפואית, אשר מוזעקים באמצעות אפליקציית מד"א למתן טיפול מציל חיים באירועים הנמצאים בקרבתם.

כמו כן, פולקמן קיבל סקירה על הפעילות המבצעית של הארגון, בה התעניין במידה רבה, הכוללת למעלה מ-1,000 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, כ-500 אופנועים, אופניים חשמליים, שני מסוקים, למעלה מ-16,000 מתנדבים, מהם כ-6,000 מתנדבי נוער.

במהלך הסקירה התעניין חבר הכנסת בחוק מד"א, בהגדרתה של מגן דוד אדום בחוק כאגודה סטטטורית - יחידה במדינת ישראל, שתפקידה בחוק לתת שירותי עזרה ראשונה, פינוי לבתי חולים ושירותי דם בשגרה ובחירום.

"את החבר'ה הנפלאים של מד"א אני זוכר לטוב עוד מתקופת היותי חובש בנח"ל, אך נדהמתי לגלות עד כמה חדשניים האמצעים שמד"א מפעילים וכיצד נעשים מאמצים כבירים להציב את מד"א בקדמת הטכנולוגיה", אמר ח"כ פולקמן.

''ביקרתי גם במוקד החירום הארצי ואני חושב שאזרחי מדינת ישראל מקבלים את שירותי החירום הטובים ביותר שיש היום בעולם. יחד עם זאת, הוצגו בפני פערים בנושאי היערכות לחירום במצבי קיצון, כמו רעידות אדמה או מלחמה. כמו שנעשה במערך הכיבוי הארצי, מדינת ישראל צריכה לפעול ביחד עם מד"א, כדי לשדרג את מערך החירום למצבי קיצון", הוסיף.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר "אני מבקש להודות בשם הארגון כולו לח"כ פולקמן על הזמן שהקדיש בעבורנו כדי ללמוד, להתרשם ולהכיר את ארגון ההצלה הלאומי של ישראל ואת הצרכים שלו. הארגון כולו מגויס להצלת חיים בגבולות המדינה ומחוצה לה 24 שעות ביממה, עובדי ומתנדבי מד"א עובדים למען מטרה אחת- הצלת חיים.

''גם בשנים הבאות מגן דוד אדום ימשיך להתחדש בשלל תחומים, בהם הקמת מבנה חדש לבנק דם, בנק חלב אם ועוד", הדגיש בין.