לקחת אחריות ולהשתחרר מהתלות באחרים

ספר חדש מסדרת ו'ובחרת בחיים – ארגז הכלים שלך לבחור בטוב: לקחת אחריות ולפעול מתוך הנעה פנימית'.

הרב יוסף שריקי , כ' בשבט תשע"ח

לקחת אחריות ולהשתחרר מהתלות באחרים-ערוץ 7
ובחרת בחיים
צילום: ערוץ 7

לקראת יציאתו לאור של ספר חדש מסדרת 'ובחרת בחיים – ארגז הלכים שלך לבחור בטוב', ביקשנו לעמוד על הייחודיות של סדרת הספרים בכלל ועל הספר החדש בפרט.

לאחר קרוב ל- 25 שנים, מסביר המחבר, בהן צברתי ידע רב (אקדמאי ובלתי פורמלי), יחד עם ניסיון מעשי בעזרה והכוונה של ילדים, נערים, מבוגרים, זוגות, הורים ומחנכים, שמתי לב שהסיבה העיקרית שאנו לא מתמודדים נכון עם אתגרי החיים היומיומיים היא, שלמדנו (או שלימדו אותנו) עם השנים ליצור תלות בגורמים חיצוניים, להימנע מלקחת אחריות על חיינו, וכתוצאה מכך לפחד מאתגרי החיים שמזדמנים לו בכל יום, לברוח מהם או לחפש אשמים במצב שלנו, במקום לקום ולעשות את השינוי בעצמנו.

במטרה להנגיש את הגישה הייחודית של 'ובחרת בחיים' ולסייע לכל אחת ואחד שרוצים לעשות שינוי לטובה ולקחת אחריות על חייהם, ריכזתי את הניסיון הרב בשני ספרים שמספקים תובנות ומכירים לכל אחת ואחד את ארגז הכלים שלו, המאפשר לו להיות המאמן ומורה הדרך שלו עצמו, לקחת אחריות ולפעול מתוך הנעה ושליטה פנימיים, להשתחרר מהתלות החיצונית באחרים, להציב יעדים, לבנות חוסן אישי להתמודד עם אתגרי החיים, לעבור משברים אך לדעת לקום מהם מחוזקים ולהמשיך הלאה, ועוד...

הדגש המרכזי הוא העצמה אישית. כאשר את או אתה לומדים להעצים את עצמיכם, יש לכך השפעה לטובה על כל מעגלי החיים שלכם: מימוש עצמי, חיי חברה או בעבודה, בבחירה נכונה של בן או בת הזוג, זוגיות מאושרת ומלאת אהבה, יחסי הורים וילדים, התנהלות כלכלית נכונה ועוד תחומים רבים ומגוונים.

מרבית מבני האדם חיים על ציר שבין חיים של הישרדות המוגדרים 'נורמליים' להתנהגות הדורשת טיפול נפשי. אדם יכול לחיות בחיים של הישרדות, יום אחר יום, בלי סיפוק ושמחה במה שהוא עושה, סובל מתסכולים רבים בחייו, ורחוק מלהיות מאושר באמת, אך עדיין הוא 'נורמלי' כי כולם חיים כך. הספר הקודם בסדרת 'ובחרת בחיים – ארגז הכלים שלך לבחור בטוב': 'איזון נפשי - פנימי ככלי להעצמה אישית', שזכה למשובים חיוביים ונלהבים מצד קוראיו, עסק בשלב הראשון בו האדם בוחר לצאת מציר ההישרדות ה'נורמלי', להציב לעצמו חזון ויודע להתמודד עם האתגרים שבדרך. בספר החדש 'לקחת אחריות ולפעול מתוך הנעה פנימית' אנו נעים קדימה לשלב ההגשמה העצמית, שהוא המעבר משלב ההתמודדות, לחיים מתוך הנעה ושליטה פנימיים.

החזון של המחבר להוציא סדרה של חמישה ספרים. שני הספרים הראשונים מרכזים את התובנות וארגז הכלים שלכם להיות המאמנים ומורי הדרך של עצמכם, לקחת אחריות על חייכם ולפעול מתוך הנעה ושליטה פנימיים. שלושת הספרים הבאים המתוכננים בסדרה יעסקו בעז"ה בזוגיות (לרווקים וזוגות נשואים), הורות וחינוך ילדים (להורים וכל מי שעוסק בעבודה חינוכית) ובעבודת ה'. אך עוד חזון למועד...

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבקר באתר ובחרת בחיים, או ליהנות מהנחה מיוחדת לקראת השקת הספר החדש.