הרב דרוקמן בירך: "מציב גבול אלמנה"

יו"ר מרכז ישיבות בנ"ע וראש ישיבת אור עציון ביקר בחוות גלעד ובירך על החלטת הממשלה להסדיר את היישוב. צפו

ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ח

מרכז ישיבות בנ"ע והרב דרוקמן בחוות גלעד
מרכז ישיבות בנ"ע והרב דרוקמן בחוות גלעד
צילום: רועי חדי

הרב חיים דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הגיע הבוקר (שני) לישוב חוות גלעד בעקבות החלטת הממשלה להכשיר את המקום.

הרב הגיע עם מנכ"ל המרכז אלחנן גלט ועשרות ראשי מוסדות לחוות גלעד כשהם מלווים בראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

בביקור שמעו סקירה על ההתפתחויות הצפויות ביישוב בעקבות החלטת הממשלה ועל הלך הרוח בישוב בעקבות הרצח. הרב דרוקמן חיזק את ידי המתיישבים ואת ידי הממשלה בעקבות ההכרה.

הרב התרגש מאוד כשפגש את אלמנתו של הרב שבח היד שהינו בוגר יב"ע גבעת שמואל וביקש את רשותה שבמעמדה יברך את ברכת "מציב גבול אלמנה" אשר מברכים בעת הקמת יישוב חדש בארץ ישראל אלא שהפעם כאמור המושג גבול אלמנה קיבל משמעות נוספת.

אלחנן גלט מנכ"ל המרכז הסביר כי "על אף שסיור ראשי המוסדות תוכנן מזמן אמש החליטו כאקט חינוכי ראשי המוסדות להתחיל את מסע ראשי המוסדות דווקא בחוות גלעד לחיזוק ההתיישבות והרוח".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לרב דרוקמן ולראשי מרכז ישיבות בני עקיבא, ''זה מרגש ומחזק אותנו שאתם מגיעים לכאן ומחזקים את ההתיישבות בחוות גלעד. אנחנו נמצאים בימים מיוחדים והיסטוריים, רואים את התגשמות הפסוק 'התנערי מעפר קומי', יש כאן אמירה ברורה שלא היתה כמוה עשרות שנים: בתוך ימי השלושים - מענה ציוני חזק של הכרה בחוות לצד דרישתנו לפעול בתקיפות ובנחישות נגד הטרור ולהחזיר את המחסומים''.

עוד אמר דגן, ''יחד עם יעל הגיבורה שהובילה מהלך עצום וחשוב, תפקידו הוא לבנות את ארץ ישראל, לתכנן ולבנות עד אשר נהפוך את חוות גלעד לעיר ואם בישראל. אני קורא לכם כאנשי חינוך להביא את תלמידיכם לשומרון ולחבר אותם לבניין הארץ ולרוח ההתיישבות''.

מימין: דגן, הרב דרוקמן ויעל שבח
צילום: רועי חדי