"מחנך נערץ"
הרב בן גל הי"ד הובא למנוחות

אלפי בני אדם הגיעו לישוב הר ברכה בשומרון כדי ללוות למנוחות את הרב איתמר בן גל, אב לארבעה ילדים שנרצח אתמול בצומת אריאל.

אלירן אהרון, הר ברכה , כ"א בשבט תשע"ח | עודכן: 19:20

בישוב הר ברכה שבשומרון נערכה היום (שלישי) הלווייתו של הרב איתמר בן גל, אב לארבעה ילדים, שנרצח אתמול בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

בהלוויה השתתפו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השר אורי אריאל, חברי כנסת רבנים וחברים.

הרב אליעזר מלמד, רב הישוב, ספד בדמעות לרב בן גל וחיזק את המשפחה. "פתאום באמצע היום היכתה בנו השמועה וקול איום התפשט בשמים והודיע כי הרב איתמר בן גל נרצח ומרים אלמנה וילדיו יתומים. הרב איתמר היקר והאהוב ידענו תמיד שאתה מסור לתורה ולארץ והנה גם אתה עלית למרומים על קידוש השם".

"ארץ ישראל והעולם הבא נקנים בייסורים. אתה הרב איתמר זכית לקיימם בגופך. עוד לא הגעת לגיל 30 אבל הספקת לרקום חלומות גדולים. בשנים הספורות שבהם שימשת כרב הצלחת להלהיב תלמידים. תמיד היית מוכן להתנדב לדברים שבקדושה, אהבת את תלמידך בישיבה בגבעת שמואל. היינו בטוחים שכמנהיג טבעי תהיה ראש ישיבה והנה כל החלומות אבדו. נדיר לראות אדם שכל כך מעריך ומכבד את הוריו", הוסיף הרב מלמד. הרב קרא לממשלה להרחיב את הישוב ולהמשיך את בניית ארץ ישראל.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר בהספדו, "אבד חסיד מן הארץ, אבד לנו הרב איתמר שכל חייו הקדיש לחינוך והאיר את העולם בחסד. יחד איתך מרים הוא הקים משפחה לתפארת ואני בטוח שאתם תמשיכו באהבת ישראל.

המחבל השפל שהתגנב אתמול לרב איתמר לא הכיר אותו ולא ידע במי נועץ את הסכין, אבל כל מי שמכיר את איתמר יודע מה המחבל ראה. הא ראה את האור. אומרים שמפגע בודד רוצח סתם וזה לא סתם. הוא רצה למחוק את החיוך שלו. זה הרצון של אויבנו לגדוע אותנו מחבלי הארץ. הרוצחים של הרב שבח קיוו להרוס את ההתיישבות בחוות גלעד. הרוצח של איתמר רצה לכבות את האור כאן ובעיניו של איתמר, אבל הם לא יצליחו".

דניאל בן גל, אביו של איתמר, ספד, "מתנה יקרה קיבלנו לפני כ-30 שנה והיום אנחנו נפרדים ממנה בצער. אין לנו מושג איך אנחנו ממשיכים מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי הפנים הטובות והקורנות מאושר תמיד. הספקת כל כך הרבה, אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. הנאתך מחינוך של הדור הבא בישראל האירו את פניך וכל הזמן באת להתייעץ".

"בני היקר, הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים עד אשר יזכו לבנות בתים ישראל. הארורים, שתוכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות, לא יצלחו".

מרים, אלמנתו של הרב בן גל, ספדה לו: "אני רוצה להבטיח לך שנהיה חזקים. אמשיך לגדל את ילדינו ונחיה בשמחה כמו שרצית".

שר החקלאות אורי אריאל קרא להפוך את הישוב לעיר, "במקום הזה צריכה להיות עיר בישראל - ומהר...לא צריך לחכות שמישהו יירצח כדי שנבנה את הר ברכה, את חוות גלעד או כל יישוב אחר".

הרב שרגא פרוכטר, ראש ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל בה לימד הרב בן גל הי"ד ספד ואמר, "הרב איתמר מה אתה עושה פה? מה אני אגיד לכיתה שלך? הם שואלים אותי למה. הם שואלים מי יחליף אותך. מי מסוגל להחליף אותך? השארת אותנו יתומים. תמיד אמרת לי 'אלה לא התלמידים שלי, אלה הבנים שלי'".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, קרא לממשלת ישראל להמשיך בבנייה ביישובי יהודה ושומרון - כתשובה לפיגוע בו נרצח בן גל הי"ד.

"חברינו בממשלת ישראל אנחנו מצפים היו לתשובות יחד עם כל עם ישראל", אמר דגן. "תשובה זה לא קלישאות על שיתוף פעולה ביטחוני מסוים. תשובה זו מלחמה לא רק נגד הרוצחים אלא בשולחיהם המסיתים מהרשות. אני אומר מכאן למרצחים השפלים - לעולם לא תשברו איתנו. אדוני ראש הממשלה, אני קורא לך להכריז היום על הפיכת הר ברכה לעיר בישראל. לתת את התשובה הנכונה והאמיתית לרצח הנורא הזה".

איתמר בן גל הי"ד עם משפחתו
צילום: באדיבות המשפחה

אמש סיפרה רעייתו מרים: "היום איבדתי את בעלי על אדמת ארץ ישראל. הוא נרצח בגלל שהוא יהודי. אני פה בבית שלי. בבית שהוא לא יחזור אליו. מחר נקבור אותו פה בהר ברכה, ביישוב שהוא כל כך אהב ורצה לפתח".

בן גל, בן 29, היה נשוי ואב לארבעה ילדים בני שנה עד שבע, גדל ברחובות ולימד תלמידי כיתה ח' בישיבת בני עקיבא בגבעת־שמואל.

הרב יעקב אידלס, חבר המשפחה שלימד יחד עם הרב בן גל, ספד לו בשיחה הבוקר (שלישי) בגלי צה"לר. "הוא היה שילוב נדיר של לב ענק ומקצועיות", אמר אידלס. "כנראה השליחות הגדולה של איתמר נגמרה".

אידלס, שלימד לצד הרב רזיאל שבח זכרו לברכה, אמר "המענה לרצח של שני המאורות הגדולים האלה צריך להיות הפיכת הר ברכה וחוות גלעד ליישובים משגשגים".

מזכיר היישוב הר־ברכה יוני הישראלי, חברו של איתמר, אמר אמש: "אנחנו כולם כואבים את הרצח של אהובנו ויקירנו שנרצח על ידי חיות אדם. איתמר היה אדם מיוחד, דינמי, נמרץ ורענן. אדם מלא כוחות שהקדיש את חייו לחינוך ולהוספה של חיים ושל תורה. אנחנו מתכוונים להמשיך בדרכו, להפריח את השומרון, לבנות בתים כתשובה הולמת לכל אלה שמנסים לקעקע את צעדינו".

יוגב כהן, חבר נוסף, אמר אמש: "איתמר היה שילוב מיוחד של דרך ארץ ותורה. אדם עם לב זהב, אב למופת לארבעת ילדיו ובעל נהדר לאשתו. מחנך מצטיין, אידיאליסט, מבוני הר־ברכה. הרב איתמר היה אדם מאיר פנים ובעל שמחת חיים נדירה. יכולת לראות אותו לעיתים קרובות הולך ברחוב, שר ומנגן לעצמו".

יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח, התייחסה אתמול לרצח איתמר בן גל וכתבה בדף הפייסבוק פוסט מרגש, שהוקדש לאלמנתו, מרים בן גל: "אף פעם לא חשבתי שארגיש שנולדה לי אחות. מרים, מחבקת אותך אהובה. נעבור את זה. יחד. לבד".טוען....טוען....