הלב שבור לרסיסים, אך רוחנו איתנה

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ספד בהלוויתו של הרב איתמר בן גל הי"ד וקרא לראש הממשלה להכריז על הר ברכה כעיר ואם בישראל.

אלירן אהרון, הר ברכה , כ"א בשבט תשע"ח

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד היום (שלישי) בהלוויתו של הרב איתמר בן גל הי"ד (29), תושב היישוב הר ברכה ואב לארבעה ילדים שנרצח אתמול בפיגוע בכניסה לעיר אריאל.

"כמה קצרים היו חייו אבל כמה מלאים ומשמעותיים", אמר דגן. ''כאן לימדת בהר ברכה, בחצי השנה האחרונה נסעת כל יום את המרחק לגבעת שמואל, כדי ללמד, כדי לחנך, כדי להעניק את התורה לדור הבא. כדי לחברם לארץ ישראל, כמה טוב לב היה לך.

''בחיוך כובש, אוהב אנשים ואנשים אוהבים אותו. כמה התמסרתם אתה ומרים היקרה לחינוך, להר ברכה, לבית הספר היסודי, לישיבה. איך הצליחו המרצחים השפלים. איך חטפו נשמה גבוהה וטהורה כמוך''.

דגן השמיע מסר ברור לממשלה ולעומד בראשה, ''חברינו בממשלת ישראל - אנחנו מצפים היום לתשובות יחד עם כל עם ישראל, העם כולו מחכה לתשובות ברורות. לא יתכן שאבדה ההרתעה. פיגוע שני בשומרון בתוך פחות מחודש, לא ייתכן שהמחסומים לא חזרו. לא ייתכן שבאמצע היום בצומת מרכזי בלב מדינת ישראל מחבל שפל יורד ממונית ומבצע את זממו ללא חשש, ללא מורא''.

''חברינו בממשלה", המשיך דגן, ''התשובה לטרור היא לא מסרים של חולשה וקלישאות שקריות על שיתוף פעולה ביטחוני מזויף. תשובה זו עוצמה של בניין הארץ, תשובה זה חיזוק ההתיישבות בארץ ישראל, תשובה זו מלחמה נחושה. לא רק במרצחים עצמם אלא בשולחיהם, המסיתים, מהרשות הפלסטינית.

''אני אומר מכאן מהמקום הזה, למרצחים השפלים ובראשם למחבל מחמוד עבאס יימח שמו, לעולם לא תשברו אותנו. מכאן, ליד מיטתו של הרב איתמר הי"ד, אנחנו נשבעים: לעולם לא נישבר! הר ברכה הוא אחד היישובים החזקים במדינת ישראל, אחד הישובים שלמרות שהוא בקו הראשון, של ההתיישבות בהר גריזים מעל שכם, הוא עם קצב הגדילה הגבוה במדינת ישראל, עם למעלה מ-2,000 תושבים, עם אחד המעונות הגדולים בארץ.

''ליבנו שבור לרסיסים אך רוחנו איתנה. כאן בהר ברכה תהיה עיר. זו תשובתנו האזרחית. תפקידו של צה"ל הוא לנקום. ברשות הפלסטינית הטרוריסטית, במרצחים ובשולחיהם, תפקידנו שלנו, המתנחלות והמתנחלים בשומרון הוא לחזק את בניין ארץ ישראל, ולנקום ולתקן את חילול עם ישראל שהיה כאן אתמול, וחיזוק שורשינו כאן בהר ברכה, בלב השומרון ובכל רחבי יהודה ושומרון''.

ראש מועצת שומרון פנה לנתניהו, ''אדוני ראש הממשלה - אתה מקשיב לנו עכשיו. אני קורא לך אדוני ראש הממשלה, להכריז היום על הפיכת הישוב הר ברכה לעיר ואם בישראל. אני קורא לך אדוני ראש הממשלה לתת את התשובה הנחושה והאמיתית לרצח הנורא הזה''.

בסיום דבריו הדגיש דגן בפני המשפחה השכולה, ''מרים היקרה, משפחות יקרות, אנחנו מבטיחים להיות לצדכן, לעולם לא תהיו לבד. נתחזק ביחד. הקדוש ברוך הוא יתן כוחות למשפחה היקרה, למשפחת הר ברכה, לקהילת השומרון ולכל עם ישראל ולחיילי צבא ההגנה לישראל. התנערי מעפר קומי, לבשי בגדי תפארתך עמי, בבניין ארץ ישראל ננוחם".