השר אריאל לערוץ 7:
"בלי הרתעה אנחנו בבעיה קשה"

שר החקלאות דורש לגרש משפחות מחבלים ולהעניש כל כפר שממנו יצאו רוצחים. הוא לא אופטימי באשר לחוק הריבונות: "נתניהו עדיין לא שם".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ח

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) התארח הערב (שלישי) בכנס מנהלי מוסדות הציונות הדתית בים המלח, שמתקיים זו השנה השביעית ביוזמת חברת גרופ ומשרד הפרסום אשחר & more.

בראיון לערוץ 7 התייחס השר לפיגוע הקשה בו נרצח הרב איתמר בן גל הי"ד ולמאבק של ישראל בטרור הערבי, ״מבחינתי אני מותש לחלוטין ומצד שני אני מתחזק מדברי האלמנה, יש לנו פשוט נשים מנהיגות וצנועות ועם הנשים האלה ננצח''.

השר אריאל דורש מהקבינט וממערכת הביטחון להחליט על גירוש של משפחות מחבלים, בתקווה שצעד שכזה ירתיע מחבלים פוטנציאלים.

"ראשי מערכת הביטחון אומרים לי שמשפחה של טרוריסט שגרה בשכם ותגורש לחברון, זה עונש מאוד משמעותי והוא עוד לא נוסה. בנוסף צריך להמשיך להגביר את ההגנה של הישובים. שר הביטחון אמר שכפר שממנו ייצאו מחבלים כל הכפר ייענש, הנה נמצא הכפר של רוצחי הרב שבח - האם הופסקו כל אישורי העבודה של אותו הכפר? צריך ללכת לדברים קשים וחדים, בלי הרתעה יש לנו בעיה קשה״.

על סערת החוק הפולני שמתכחש למעורבות הפולנים בשואה אמר אריאל, ״כיהודי ובן לאמא שכל משפחתה הוכחדה על ידי פולנים וגרמנים, הניסיון להכחיש את השואה הוא בלתי נסלח ונתפס. יש ניסיון להקים משלחת משותפת לשתי המדינות. אם הידברות לא תצליח יהיה מחיר משמעותי כדי שלא יהיו עוד מדינות שילכו לשם״.

שר החקלאות לא אופטימי באשר לתמיכתו של ראש הממשלה בחוק להחלת ריבונות ביהודה ושומרון. ״לצערי ראש הממשלה עדיין לא שם ובלי נתניהו זה לא יעבור. אנחנו בתהליך והיום כולם מדברים על סיפוח, אנחנו צריכים לתת גז.

"אני מקווה שראש הממשלה יתקדם איתנו. יכול להיות שלחץ שלנו יעזור וזה חלק מהחובה שלנו, ואני מקווה שהשר בנט יעשה זאת מול ראש הממשלה״.

לגבי ריצה משותפת של מפלגות האיחוד הלאומי והבית היהודי אמר השר אריאל, "נלך ביחד ובתנאי שיהיה עם מי. במשך שנתיים וחצי אנחנו מנסים להגיע לסיכום ולצערי הרב אין אפילו הידברות בעניין למרות בקשות מצדנו. אנחנו רואים באחדות ערך וסבורים שתביא לתוצאות טובות בבחירות ובחינוך ובמה שאנחנו מאמינים".