זירת הפיגוע בכרמי צור
זירת הפיגוע בכרמי צורצילום: דוברות כרמי צור

מאבטח יהודי כבן 34 נפצע הבוקר (רביעי) באורח קל בפיגוע דקירה בכרמי צור.

המחבל הגיע באמצעות רכב לעמדת הש.ג. בכניסה ליישוב, ודקר את המאבטח. מאבטח נוסף שהיה בש.ג. ירה לעבר המחבל וחיסל אותו.

צוות מד"א שהגיע למקום העניק טיפול רפואי לפצוע ופינה אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים.

ראש מועצת גוש עציון ותושב כרמי צור שלמה נאמן התייחס לפיגוע ואמר: "רק אתמול ליווינו את חברינו הרב איתמר בן גל בהר ברכה. האירוע הזה הסתיים בנס אודות התושיה של המאבטחים שלנו. המערכה על הארץ נמשכת ואנחנו נמשיך בבניין וצמיחה בדרך להחלת ריבונות מלאה על חבלי מולדת".

בעקבות פיגוע הדקירה, פשטו כוחות צה"ל על הכפר חלחול שממנו יצא המחבל ותחקרו את בני משפחתו. במהלך הפעילות התפתחו במקום הפרות סדר שכללו יידויי אבנים לעבר הכוחות - שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אחד המתפרעים נעצר.

פעילות צה"ל בכפר חלחול
פעילות צה"ל בכפר חלחולצילום: דובר צה"ל

אמש נשמע ירי סמוך לכפר ענתבא בשומרון. לאחר סריקות של כוחות צה"ל נמצאו מספר תרמילים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל ביצעו סריקות במרחב.

כוחות צה''ל מהחטיבה המרחבית שומרון פעלו אתמול בעיר שכם במטרה לאתר את המחבל אשר רצח את הרב איתמר בן גל הי"ד סמוך לצומת אריאל.

נכון לשעה זו המחבל טרם נתפס, מדובר צה''ל נמסר כי במהלך הפעילות בשכם התפרעו כ-500 פלסטינים אשר יידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטענים, הקימו חסמי אבנים וכן ביצעו ירי חי לעבר הכוחות.

הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות וביצעו ירי חי לאוויר לפיזור ההתקהלות. במבצע נעצרו שבעה חשודים אשר הועברו לחקירת כוחות הביטחון. בצה''ל בודקים את טענות הפלסטינים על הרוג ופצועים במהלך ההתפרעויות.