"לזרוק את גופות המחבלים לים"

דיון סוער בוועדת הפנים בכנסת על החזרת גופות מחבלים. הוריה של סגן שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב קראו לעצור את המחדל

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ח

דיון סוער בוועדת הפנים של הכנסת התקיים היום (רביעי) בנושא החזרת גופות מחבלים.

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר הי"ד, שנרצחה לפני שנה יחד עם עוד שלושה מחבריה בפיגוע בארמון הנציב, אמרו בדיון "אנו קוראים למדינת ישראל לעצור את המחדל".

"גופתה של החיה שרצחה את בתנו נמצאת בידי מדינת ישראל", ציינו ההורים, "במקום להתלבט אם להחזיק בגופה או לא, יש פתרון אחד - להשאיר אותה בישראל לצמיתות, או לזרוק אותה לים. רק ככה יחד עם המשך קידום חוק עונש מוות למחבלים, הריסת מחבלים עד היסוד וגירוש מחבלים נוכל למנוע את הרצח הבא חלילה. אי החזרת הגופות הן חלק מסל ההרתעה".

יו"ר הוועדה, ח"כ יואב קיש אמר בדיון "אני מוצא עצמי נלחם באבסורדים. אנשים מחמולת ג'בארין, ממנה יצאו המחבלים שהרגו שלושה שוטרים, מגישים בג"ץ ודורשים להחזיר את גופותיהם, ובג"ץ מקבל את העתירה בנימוק שאין חקיקה מפורשת בעניין".

"את הטרוריסטים שמנסים לפגע, הכי טוב לחסל במקום. 'הבא להורגך השכם להורגו'. מי ששומר חוק ניתן לו את כל הזכויות ונחבק אותו, אבל מול טרוריסטים אנחנו לא יכולים להתנהל כמו בשווייץ. מה שעשו בארה"ב עם בן לאדן זו דוגמה מצוינת למדינה שכשנלחמים בה היא משיבה מלחמה. אצלנו מתדיינים אם להחזיר גופות של חיזבאללה למדינת אויב. לאן הגענו?", הוסיף.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהשתתף אף הוא בדיון הוסיף כי: "על מדינת ישראל לקדם חבילת הרתעה משמעותית נגד הטרור. יש לזכור שהתקפות הטרור נגד ישראל הן מאמץ בלתי פוסק ויום יומי. פיגועי הדמים שרצחו לאחרונה את הרב רזיאל שבח ז"ל ואת הרב איתמר בן גל ז"ל הם רק שני מקרים שצלחו לצערנו מתוך מאות נסיונות. שינוי כללי המשחק והקשחת כל תגובה היא הכרחית. יש להגביר דרמטית את הרתעה. דם ישראלי אינו הפקר".

פלג הדגיש כי, "אנו קוראים לשרי הממשלה ולחברי הכנסת לפעול לזירוז התיקון בחוק עונש מוות למחבלים. קידום חקיקה של גירוש מחבלים, אי החזרת גופות של מחבלים וקיזוז כספי הרש"פ הן חלק מחבילת ההרתעה הנדרשת. תנועת "אם תרצו" תמשיך לעמוד לימינן של המשפחות השכולות בכל זמן ועת."