הזדעזעתם מהרב קלנר? קבלו את "החלאה"

זלזול בנשים? בקרב הפמיניסטיות מפעפעת שנאה של ממש לגברים, אבל מזה ערוץ 2 שכח להתרגש. לידיעת הכתב יאיר שרקי. דעה.

גיל רונן , כ"ב בשבט תשע"ח

מתוך "מניפסט החלאה"
מתוך "מניפסט החלאה"
סריקה

בגישה הפטריארכלית קיים מימד מסויים של זלזול ביכולותיהן של נשים, בתחומים מסויימים. הזלזול הזה בא לביטוי בדבריו של הרב יוסף קלנר לתלמידים, אותם הביא לידיעת הציבור כתב חדשות 2, יאיר שרקי.

הרב קלנר טען שבאופן כללי, נשים לא ניחנו באותה גדלות רוחנית ואינטלקטואלית של גברים. מצד שני, הוא שיבח את יכולתן של נשות אנשי הקבע לחיות במצב בו אינן יודעות אם הבעל יגיע בכלל הביתה בשבת, ואמר שגברים לא היו מסוגלים לחיות בתנאים כאלה.

אז כן, הדברים ביטאו מימד של התנשאות פטריארכלית על הנשים, אבל הם לא ביטאו שנאה. רחוק מאוד מכך. ובכלל, בכתבי היהדות תמצאו, זה לצד זה, דברי זלזול בנשים, לצד דברי הערכה ואף הערצה, ומעל לכל, אהבה.

עמוד 51, "מניפסט החלאה"
סריקה

בגישה הפמיניסטית, לעומת זאת, ישנה שנאה של ממש לגברים, ואפס הערכה. הפמיניסטיות מתארות את הגברים כיצורים קהי חושים ואלימים. כחבורת רוצחים, מכים וסוטי מין. נתוני שקר מחליאים על מאות אלפי נשים מוכות, כביכול, או על כך שאחת מתוך שש נשים חוותה כביכול גילוי עריות ("נתון" המופיע באתר של מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית), מופצים לאורך שנים, ואיש אינו פוצה פה ומצפצף.

על כך לא תשמעו מילה בכלי התקשורת הגדולים. אין איזו "אורית שרקי" שתדליף תכנים מזעזעים מהרצאותיהן וספריהן של המגדריסטיות. להיפך: כלי התקשורת הם אלה שמפיצים את השקרים, כאילו היו אמת, ומלבים את השנאה.

עמ' 83, "מניפסט החלאה"
סריקה

הנה כמה פסקאות נבחרות מתוך ספר הקרוי "מניפסט החלאה", מאת ולרי סולאנס, אישה מופרעת שהפכה לפני כמה עשרות שנים לגיבורה של התנועה הפמיניסטית. הספר ראה אור ב-2005 בתרגום עברי, בהוצאת רסלינג, בליווי הקדמה מכובדת של אשת אקדמיה פמיניסטית. לא זכור לי זעזוע בכלי התקשורת הגדולים. לא זכורה לי דרישה לסגור את הוצאת רסלינג. וזו רק דוגמה אחת מיני דוגמאות רבות מאוד לשנאה שמופצת בימינו נגד המין הגברי, מעל אלף ואחת במות, כולל במות רשמיות.

אז בואו נחזור לפרופורציות, בבקשה. לפחות עד שכתבנו לענייני חרדים ומתנחלים יאתר עוד הקלטה שראוי לציבור הנאור להזדעזע ממנה.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.