חדרי ניתוח בשערי צדק
חדרי ניתוח בשערי צדק צילום: חזקי עזרא

אדם בן 100, ממייסדי כיל, ממציא הנוסחה לייצור הדלק הביולוגי הראשון בארץ ואחראי על פיתוח ממתיק (תחליף סוכר) על בסיס HCL, עבר בהצלחה הליך להשתלת מסתם אאורטלי במרכז הרפואי שערי צדק.

הטיפול מבוצע זה עשור ביחידה לקרדיולוגיה התערבותית בשערי צדק על ידי ד"ר ירון אלמגור, מנהל היחידה, אשר היה החלוץ לייסוד שיטה זו בארץ ותרם להפיכת היחידה למרכז מצוינות בתחום.

"כאשר אני צועד למרחקים עולים לי הרעיונות המוצלחים ביותר. בחצי שנה האחרונה חשתי ירידה משמעותית במרחקים אשר יכולתי לגמוא", סיפר המטופל. לאחר שפנה לפגישת ייעוץ אצל ד"ר אלמגור בבקשה לשוב וללכת למרחקים, בקשה די חריגה לאדם בגילו, נמצא כי הוא סובל מהיצרות קשה של המסתם האאורטלי .

לדברי ד"ר אלמגור, זהו המטופל המבוגר ביותר שטופל עד היום ביחידה בשערי צדק. עם זאת, מצבו הבריאותי היה יוצא מן הכלל. "הפרוצדורה בוצעה בהצלחה מרובה, ללא הרדמה. ההחלפה תתרום הן לאיכות חייו שתשתפר וכן זמן החיים שיתארך בזכות שיפור בתפקוד הלב".

אשתו של המטופל, בת שמונים, ניצולת שואה שעלתה ארצה אף היא מפולין הוסיפה: "כאשר מתחזקים שגרה של עשייה וחשיבה מרובה הגוף חי ומומרץ. הודות לניתוח בעלי יוכל לשוב לפעילות מתונה ולהוביל יוזמות שישפרו את חיינו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו