השר בנט:
התשובה לטרור - להפוך את הר ברכה לעיר

שר החינוך, נפתלי בנט, הגיע לניחום אבלים בבית משפחת בן גל בהר ברכה. "אני לוקח על עצמי לפעול כדי לשלש את גודל היישוב".

רעות הדר , כ"ב בשבט תשע"ח

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיע היום (רביעי) לניחום אבלים בבית משפחת בן גל בביתם ביישוב הר ברכה.

השר ניחם את בני המשפחה וסיפר דברים ששמע מתלמידיו של הרב איתמר הי"ד הבוקר בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל, שם עבד כמחנך.

בנט אמר כי "מטרת הרצח היתה לייאש אותנו ולשבור את רוחנו. מעבר למענה בזמן הקרוב ולטיפול במחבל, המענה האמיתי זה לשלש את היישוב ולהפוך את הר ברכה לעיר ואם בישראל. יש תב"ע מוכנה לאישור, זו רק החלטה פוליטית. אני לוקח על עצמי לפעול כדי לשלש את הגודל של היישוב וככה נעביר את המסר שאנחנו כאן".

"במאה עשרים שנות התיישבות קמו לצערנו הרבה ערים כמענה לרצח. קרית שמונה, מעלה החמישה, זה המענה. עוד משפחות, עוד ילדים, עוד בתי ספר, עוד ישובים ועוד בתים. כשהדבר הזה יצמח מולם, הם יבינו שהם דופקים את הראש בקיר בטון, וחבל להם על הזמן." הוסיף השר.

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חיזק את השר בנט וקרא לקבל החלטה מהירה בנושא. "המסר לאויבנו הוא להפוך את הר ברכה לעיר, לאשר לאלתר את הבנייה שמחכה לאישור מזה שנים. צריך שיהיה ברור לכל אויבינו, שמי שינסה לגדוע נפש אחת בישראל - יקבל אלפי משפחות. מי שינסה להרוס בית בישראל - יקבל אלפי בתים".

הרב שלומי בדש, אביה של האלמנה מרים בן גל, אמר לשר בנט כי "ידעו אויבנו שאם ינסו לפגוע וחוות גלעד הופכת ליישוב, הר ברכה הופכת לעיר. זו צריכה להיות המדיניות, שמראש ידעו שזה מה שהולך להיות".