סיד בלומנטל (ארכיון)
סיד בלומנטל (ארכיון) צילום: רויטרס

טריי גאודי, חבר קונגרס רפובליקני (דרום קרוליינה) רמז באופן ברור שסידני בלומנטל, ידידה השמאלני-קיצוני של הילרי קלינטון, מעורב בהדלפות אשר אפשרו ל-FBI לפתוח בחקירה נגד מקורביו של דונלד טראמפ, כשזה היה מועמד לנשיאות.

גאודי אמר למראיינת של רשת “פוקס ניוז”, מרתה מקאלום, “כשתשמעי מי הוא אחד המקורות של המידע הזה, את תחשבי, 'אוי, כבר שמעתי את השם הזה פעם'". מקאלום שאלה אותו אם הוא מתכוון לבלומנטל והוא השיב, “זה חם מאוד. את מתחממת, כן".

המדובר במידע רכילותי מביך שנגע לטראמפ ולהתנהגותו המופקרת, כביכול, בעת ביקור במוסקבה. המידע לא אומת מעולם וסביר להניח כי הוא שקרי.

מידע זה נכלל במה שמכונה "תיק טראמפ" (the Trump dossier), אותו גיבש מרגל בריטי לשעבר, קריסטופר סטיל, תמורת תשלום של כ-160,000 דולר. מידע זה הועבר ל-FBI וזו עשתה בו שימוש בכדי לשכנע את בית המשפט לתת לה אישור לצותת לאישים המקורבים לטראמפ.

מקורם של התשלומים שהועברו לסטיל – ולחברה בשם Fusion GPS, שהעסיקה אותו – הוא מטה הבחירות של קלינטון. אם נכונים החשדות של הרפובליקנים ושל התקשורת השמרנית, הרי שקלינטון שילמה עבור הכנתו של תיק מפוברק נגד טראמפ, בכדי לאפשר ל-FBI לצותת למטה טראמפ וכך להפילו.

בלומנטל עסק לא מעט בקידום הספר "גוליית" שכתב בנו, מקס, אודות ישראל, ושיצא לאור ב-2013. ספר זה כה ארסי בהתייחסותו לישראל שאפילו בעל הטור אריק אלטרמן השמאלני, הידוע כמבקר חריף של המדינה היהודית, כתב עליו כי "הוא יכול היה להיכתב על ידי מועדון ספר-החודש של חמאס (אילו היה כזה), בלי לשנות אף מילה מהרגע שהוא תורגם לערבית".