ציפי חוטובלי:
התשובה לטרור - 800 יח"ד בהר ברכה

סגנית שר החוץ ניחמה את בני משפחת בן גל. "הרב איתמר בן גל הי"ד היה אדם מאיר פנים ומיוחד במינו. זו אבדה גדולה להר ברכה''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ח

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) הגיעה אמש (ד') ליישוב הר ברכה בשומרון כדי לנחם את בני משפחתו של הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח בצומת אריאל ביום שני האחרון.

חוטובלי חיזקה את בני המשפחה וביקשה לשמוע מאלמנתו מרים סיפורים על בעלה שהיה מחנך בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל.

"אני נמצאת כאן ביישוב הר ברכה, בסוכת האבלים. היישוב הזה איבד אבדה מאוד גדולה, הרב איתמר בן גל, אדם מאיר פנים ומיוחד במינו. ישבתי כאן עם מרים ועם ההורים שלו, אלו אנשים שמדברים רק על להרבות חיים ולהרבות טוב'', אמרה חוטובלי.

"אנחנו לא אנשים חפצי נקמות אלא חפצי חיים, ומאחר וזו המשימה הלאומית שלנו, אנחנו רוצים להוסיף בניין ביישוב החשוב הזה", הדגישה סגנית השר, ''המטרה שלנו היא שכל האויבים שלנו ידעו שהמחיר של אותה התנהלות רצחנית היא שעם ישראל יוסיף חיים ומדינת ישראל תוסיף בניין במקום הזה''.

היא הביעה תקווה שהר ברכה תהפוך לעיר. ''ההתחלה הכי טובה היא לאשר את התוכנית בנייה שקיימת כאן, של 800 יחידות דיור. אני אעביר את הדברים לרה"מ ולחבריי בסיעת הליכוד. זו המשימה שלנו - לחזק את מדינת ישראל ואת ארץ ישראל, ואנחנו לא רוצים להשיג את זה דרך טרור – אבל שידעו כל אלו שרוצים להחליש אותנו דרך טרור – לא תחלישו אותנו, רק תחזקו כאן את ההתיישבות היהודית".

אמו של איתמר הי"ד אמרה לחוטובלי "איתמר חשב על הכל בגדול, פרץ גבולות, הוא לא נשאר במסגרת הקטנה שלו, המסר שצריך לצאת ממנו זה לפרוץ החוצה ולהגדיל. לצאת מגבולות היישוב ולגדול, השארנו פה אבדה גדולה".

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר לחוטובלי "אני מחזק את המשפחה ומחזק אותך בדברייך, צריך שבשכם ידעו שבגלל הרצח הזה, יש פה בהר ברכה עיר, זה המחיר שהם משלמים על הרצח".

יו"ר היישוב הר ברכה יוני הישראלי הודה לסגנית השר על הביקור, "את חברה ושותפה לדרך המשותפת שלנו. אנחנו נמצאים היום אחרי אירוע קשה ואנחנו מעל הקבר אמרנו ואומרים את זה לכל בכירי הממשלה – שפה בהר ברכה תקום עיר.

"בכל אירוע כזה מנסים להחליש אותנו אבל הפוך – זה רק מחזק אותנו, מדרבן אותנו, נותן לנו את הכוחות. ככה גם היה הרב איתמר הי"ד. הוא היה מלא כוחות ושמחת חיים ואנרגיות ומרץ וזה בא לידי ביטוי פה ביישוב הר ברכה. זה יישוב עוצמתי ומלא שמחה''.

הישראלי סיפר ''אנחנו חזקים בצורה בלתי רגילה. אני רוצה לומר לכל האויבים שלנו שמתוך המשבר הזה רק תבוא צמיחה והתפתחות ובנייה ועוד שכונה ועוד מבנים ובעזרת ה' באמת תקום פה עיר ואם בישראל".