"לא פעלתי בפזיזות, רוחי לא נפלה"

בשיחה עם אילה חסון ב"מועדון ארוחת הבוקר" אמר פרי כי יו"ר יש עתיד ביקש ממנו לשקול החלטתו.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשע"ח

"לא פעלתי בפזיזות, רוחי לא נפלה"-ערוץ 7
יעקב פרי
צילום: ערוץ 7

חבר הכנסת לשעבר ממפלגת יש עתיד, יעקב פרי, הגיב הבוקר (חמישי) לראשונה על התפטרותו בשיחה עם אילה חסון, בתוכנית "מועדון ארוחת הבוקר" ברדיו 103FM: "אני מרגיש טוב. תמיד יש מקום לשיפור, אבל רוחי לא נפלה".

לדבריו, הוא שוחח עם יושב ראש מפלגתו, יאיר לפיד בטרם ההודעה על ההתפטרות. "לפיד ביקש ממני לשקול את הדברים. כשהגעתי אליו אמרתי לו שזו החלטתי והוא כיבד אותה ומיד אחרי זה הלכתי ליו"ר הכנסת. זו החלטה אישית שלי. לטעמי לא פעלתי בפזיזות".

פרי סירב להשיב לשאלה האם שירת בצה"ל. בתחקיר "עובדה" ששודר אתמול נטען כי לא שירת כלל בצבא. פרי הודיע אתמול כי החליט להתפטר מהכנסת זאת על רקע תחקיר "עובדה" ששודר נגדו.

"מעולם לא הסתרתי את העובדה כי בעיות לב מנעו ממני להשלים שירות צבאי מלא", מסר פרי. "בחודשים האחרונים מנסים גורמים שונים לקעקע את אמינותי ופועלי רב השנים למען מדינת ישראל. כל חיי נלחמתי, פעלתי ואף נפצעתי במסגרת תפקידי בשירות הבטחון הכללי. לאור העובדה כי הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי רב השנים למען ביצור בטחונה של מדינת ישראל וכמו כן על הערכים אותם מייצגת מפלגת יש עתיד, החלטתי לקחת פסק זמן מפעילותי הציבורית ולהגיש את התפטרותי מהכנסת", אמר.

בתחקיר עובדה ששודר אתמול, נטען כי פרי לא שירת בצה"ל זאת למרות שטען לאורך השנים, כי השלים שירות מלא. למשל, באוטוביוגרפיה שלו "הקם להורגך", מספר פרי שהתגייס לצנחנים, נפצע, והשלים את שירותו בתזמורת צה"ל ובאתר השב"כ נכתב כי השלים את שירותו הצבאי. מערכת עובדה טענה כי פנו לפרי כדי לקבל תגובה, אך הוא "סירב בתוקף לאשר או להכחיש את הטענה כי לא שירת בצה"ל".