הריצה לעבר החלומות שלכן

מגי לוי, מאמנת ריצה וקואוצ'רית מהדרום, בנתה שילוב ייחודי ומנצח של פעילות גופנית ועבודה מנטלית.

תגיות: ריצה
קובי שם טוב , כ"ג בשבט תשע"ח

מגי לוי
מגי לוי
צילום: יח"צ

"חיזוק הצד הפיזי והשגת מטרות ויעדים ספורטיביים", היא אומרת, "משפיעים גם על שאר תחומי חיינו ומובילים אותנו להגשמת שאיפות ומטרות שלא האמנו שנוכל להשיג".

על מאמני ריצה כבר שמענו. הכרנו גם קואוצ'רים מסוגים שונים. אבל השילוב בין מאמן ריצה לקואצ'ר מנטלי הוא חדש. את החיבור הזה בין שני התחומים, הפיזי והמנטלי, עשתה מגי לוי – מאמנת ריצה וקואצ'רית. לדבריה, באמצעות הספורט אנחנו יכולים לאמץ ערכים כמו נחישות, התמדה, הגדרת מטרות והגשמתן, בדיוק כמו בחיים. לכן נראה בעיניה טבעי מאוד לשלב אימון שיחזק את הצד הפיזי והגופני, על מנת לשפר גם את היכולות המנטליות שלנו, ממש כמו בכלים שלובים. "השילוב של אימון מנטלי ואימוני ריצה וכושר מקנה לאנשים את האמונה שאפשר להשיג מטרות שנראו עד עתה כבלתי אפשריות ועד מהרה התוצאות באות לידי ביטוי בתחומים רבים בחיים שלנו".

מגי אומרת שמה שמונע מאיתנו להתחיל בדרך כלל זה אמונה שאנחנו לא מסוגלים או פחד לא להצליח. הרבה פעמים מפחדים לא להחזיק מעמד, לא להתמיד, וכבר מראש מותרים. העניין הוא שריצה היא מיומנות נרכשת לכל דבר. בעזרת הדרכה ולווי כל אחת יכולה, אפילו אם היא לא מאמינה בכך. המפתח הוא אימון אישי שנותן התייחסות ומענה ספיצפי לצרכים. מגי מספרת שהיא משתמשת בשיטת אימון יחודית הנקראת NLP אותה למדה ב"מכללת לשם שינוי". שיטת האימון יודעת לפרק את המנגנונים שעוצרים אותנו להתקדם לאן שבאמת רוצים. וכשמשלבים את האימון המנטלי עם אימון פיזי בשטח התוצאות מיידיות ומדידות. הרבה פעמים כדי להגשים מטרות וחלומות חסר אנרגיה וכוח. האימון המשולב מאד אפקטיבי כי מעבר להתקדמות הגופנית הוא מייצר אנרגיה, כוח, מוטיבציה וחשק לעשות דברים נוספים.

קהל היעד שאליו היא מכוונת הוא נשים, ומכיוון שהיא גרה בקיבוץ רוחמה שבדרום, אזור הפעילות שלה נע בין באר-שבע לאשקלון. "אנשים מכירים את המודל הקלאסי של קואוצ'ינג", היא אומרת, שזה לשבת על הספה ולדבר. אני לוקחת את המודל הזה ומשלבת בו גם את אימוני הריצה כך שהשיחות והדיבורים נעשים בטבע, תוך כדי הפעילות הגופנית".

מי הקהל שמגיע אלייך?

"אני עובדת עם נשים שמבקשות לעשות פעילות גופנית ולשפר את התחושות הפיזיות והמנטליות שלהן. הן רוצות להיות עם יותר אנרגיה ולהרגיש טוב יותר. הן רוצות לעשות אבל יש להן קושי להתחיל בתהליך ואחר כך להתמיד בו. האימון איתי גם משחרר את החסם המנטלי שהיה שם וגם מדריך אותן איך להיכנס בהדרגה ובכיף לתוך הפעילות הפיזית. רוב הנשים הן בין הגילאים 25 ל-55. בפרקטיקה, האימון המשולב גם חוסך זמן כי הכל קורה באותה שעה ולכן גם יכולות להגיע ומגיעות נשים עסוקות שמנהלות קריירה ומטופלות בילדים. המשותף לכולן זה שהן רוצות להרגיש טוב יותר.

מה קורה במפגשים האלה?

"קודם כל מגיעים עם נעלי ספורט ואז אנחנו מתחילות בהליכה בטבע. אנחנו מנסות לברר מה המטרה של הבחורה שהחלה בתהליך. יש בדרך כלל מטרה פיזית כי האישה הגיעה אלי לאימון גופני, אבל מעבר לה יש תמיד עוד מטרה, עמוקה יותר, שאותה גם יש לברר. הרבה פעמים יש רצון להרגיש יותר חיות ואנרגיה, לחוש פחות עייפה וסחוטה, בשל השגרה השוחקת של עבודה, מטלות הבית וטיפול בילדים. יש גם רצון להקדיש זמן לעצמה ולשפר את איכות חייה. למרבה השמחה, התוצאות הן ממש מיידיות וההצלחה המהירה נותנת חשק להמשיך בתהליך. האימון הפיזי עצמו נעשה בצורה מתונה והחוויה היא של הצלחה וכיף ללא אלמנטים של לחץ ותחרות.

כמה זמן נמשך התהליך עד שקורה משהו?

"בדרך כלל אנחנו מתחילות לראות תוצאות בתוך חודש. למשל, שהבחורה מגיעה לריצה של כמה דקות ברצף ואז יש תחושה של אנרגיה, של ערנות, של סיפוק כתוצאה מההצלחה. במקביל מתבהרת מטרה להגשמה וכיש פוקוס ופעולות הדברים מתחילים לנוע בכוון הרצוי.

ומה קורה אחרי שלושה חודשים?

"במישור הפיזי יש תחושה של ערנות, חיות ואנרגיה, שמשפיעים על חיי היומיום. לכל אלה מתלווה תחושה של סיפוק, שעושה חשק לעשות פתאום עוד דברים בחיים. אנחנו מחזקות ערכים של הגשמת מטרות, התמדה, כוח רצון ותחושת הצלחה. יוצאות לפעילות גם אם חם או קר וגם כשלא נוח, כשמעל לכל מתנוסס הדגל שאפשר לסמן מטרה בחיים ולהגשים אותה. בחיים האישיים גם קורים דברים. המתאמנת מפתחת את השאיפות שלה, ומתחילה להגיע ליעדים שלפני כן היא חשבה שאי אפשר להשיג אותם".

לכמה ק"מ ריצה מגיעות הנשים ?

מאפס לחמישה ק"מ. חמישה ק"מ זו מטרה יפה וריאלית והיא אפשרית בדרך כלל לאחר כשלושה חודשים של אימון. המפגשים איתי הם פעם בשבוע, בבוקר או בערב ונמשכים עד שעה.

ועל מה מדברים?

"אני לא מביאה נושאים מהבית. הנשים מביאות למפגש את הנושאים שחשובים להן – מדברים על קריירה, על זוגיות, על ילדים וגם על ירידה במשקל. אני לא נותנת להן תפריט, כי באמת שאין בעיה היום למצוא תפריטים בריאים שנכונים לכל אחת. במרבית המקרים האתגר הוא איך לצמצם מאכלים מיותרים, שכולן יודעות מה הם. מכיוון שלמדתי להדריך בשיטת NLP, אני נותנת להם כלים שמשפיעים באופן מיידי על התת מודע ועוזרים להן להתמודד והתוצאות מיידיות".

מגי עצמה רצה ועוסקת בספורט כבר שש שנים. "לפני כן לא עשיתי פעילות ספורטיבית", היא אומרת, "כשהשלמתי את המרוץ הראשון שלי לעשרה ק"מ לא האמנתי. עד אז הצלחתי בהרבה מישורים בחיים – קריירה, משפחה, לימודים, אבל לרוץ עשרה ק"מ? זה נראה לי בלתי אפשרי עבורי. אחרי שעמדתי במשימה הזו, הגעתי לנקודת פריצה בחיים, שמאז אני מאמינה שאין דבר שלא אוכל לעשות".

איך הגעת לשילוב הזה של קואצ'ינג וריצה?

"אני עצמי הייתי רחוקה מספורט, אבל לאחר שגיליתי אותו, התאהבתי והבנתי שהוא הביא אותי לפריצות דרך נוספות בחיים. עשיתי בעצמי שינוי גדול כאשר בעבר הייתי שכירה בתפקיד בכיר ותובעני של שעות עבודה מרובות, שחוקה ועייפה מהג'אגלינג של החיים שכלל גם טיפול בילדים קטנים. באופן טבעי פחדתי משינוי ולעזוב תפקיד מתגמל. לאחר פריצת הדרך בספורט והתחזקות האמונה שאני היא זו שמגדירה לעצמי את הגבולות ואם רק ארצה , אאמין ואעשה פעולות בנחישות אוכל להצליח, בחרתי לעזוב ולצאת לעצמאות. וכך הפכתי להיות בעלים ומנכ"ל של חברה, "תנועה בקצב בע"מ ", שמפעילה תכניות של תנועה, ספורט ואורח חיים בריא בגילאים בצעירים, בגני ילדים ובבתי ספר. למעשה, אני עצמי מייצגת את המודל שאני מציעה למתאמנות שלי ומהווה דוגמא חיה לשינוי שאני מציעה. מבחינה עסקית, אני בעלת חברה שמעסיקה כ-40 מורים לחינוך גופני ותנועה בכל רחבי הארץ. במישור האישי והפיזי אני משתתפת פעילה בטריאתלונים ובחצאי מרתון. ובמישור המקצועי אני מאמנת נשים לעשות גם את הדרך הזו. אני מציעה לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייה, להתחיל אותו בעיסוק ספורטיבי, שיחזק את הצד הפיזי ולראות איך ההצלחות הללו וחיזוק הגוף, מביאות אותנו לייצר שינויים גם בחיינו האישיים, ומסייעות לנו להגשים חלומות ולהשיג מטרות שעד כה חשבנו שהן בלתי אפשריות".

ואם רוצים רק לרוץ?

מעבר לאימונים האישיים, יש לי גם קבוצות ריצה לנשים, למתחילות וגם למתקדמות. כאלה שמתאים להן יותר לרוץ בקבוצה מבלי להיכנס למפגשי אימון ושיחה של אחד-על-אחד". בנוסף, יש הרבה נשים שמתחילות באימון האישי ולאחר שמתחזקות עוברות לקבוצות הריצה.

אז, אם גם את רוצה לעשות שינוי מנטלי וגופני , פני למגי לוי בטלפון: 052-2771555 והתחילי להגשים את החלומות שלך.